Anna Lewandowska namawia do przebadania hormonów tarczycy. Trenerka opowiedziała, jak duży wpływ na organizm ma stres

Anna Lewandowska ostrzega swoje instagramowe obserwatorki przed szkodliwymi skutkami nieradzenia sobie ze stresem. Trenerka podkreśliła, co może wpływać na nasze problemy ze zrzuceniem wagi oraz jaką rolę odgrywają hormony.

Anna Lewandowska w nowym wpisie na Instagramie podkreśliła, jaką wagę ma prawidłowe podejście do diet odchudzających oraz o negatywnym wpływie stresu na funkcjonowanie naszego organizmu. Zwróciła też uwagę na gospodarkę hormonalną.

 

Anna Lewandowska przestrzega przed błędnym podejściem do diet

Wiele z nas złapało się w błędne koło walki z niechcianymi kilogramami. Budujemy sylwetkę w przeciągu dwóch miesięcy, przechodząc na restrykcyjne diety, które pozwalają na jedynie 1000 kalorii dziennie. Takie szybkie sposoby mają bardzo zły wpływ na nasze zdrowie

Najważniejsze jest dostarczenie wartościowych składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Zaburzenie tych proporcji zwyczajnie szkodzi. Dlatego od lat staram się Was przekonać, że dieta to nie głodówka, tylko dobieranie zdrowych produktów. Chudniemy przy okazji, aby schudnąć, trzeba jeść

- zaznacza Lewandowska. Jeżeli chcemy poprawić swoją wagę, musimy odżywiać się z głową i pamiętać o dostarczeniu wszystkich niezbędnych składników. Ograniczanie się do kilkuset kalorii dziennie może mieć naprawdę tragiczny skutek.

Anna Lewandowska o negatywnych skutkach stresu

Czasem wydaje nam się, że zbędne kilogramy pojawiają się znikąd. Nie możesz znaleźć przyczyny? Być może jest to wynik nieprawidłowej pracy tarczycy i problemów z hormonami. Zaburzenia ich poziomu mogą powodować nadwagę. Anna zaznaczyła, że zbędne kilogramy mogą również brać się ze stresu:

Ważna jest kontrola stresu, który powoduje nadprodukcję kortyzolu - hormonu stresu. Ten z kolei doprowadza do odkładania tkanki tłuszczowej, poprzez wzmożenie apetytu. Wynika to z tzw. postresowego apetytu oraz odłożeniem, przez twój zapobiegawczy organizm, tłuszczu, na wypadek kolejnego ataku stresu. Ponadto, kortyzol powoduje nierównomierne odkładanie tkanki tłuszczowej na całym ciele. Przyczynia się on również do nieprawidłowego funkcjonowania hormonu tarczycy, niestabilnego poziomu cukru we krwi, czy też utraty tkanki mięśniowej

- zauważa Lewandowska. Dlatego bardzo ważne jest, aby ćwiczyć techniki, które pomogą nam opanować narastający stres oraz regularna kontrola hormonów.

Anna Lewandowska w "Przerwie na kawę" udzieliła nam szczerego wywiadu:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.