5 treningów, dzięki którym spalisz najwięcej kalorii. Zobacz ranking

Jeśli zastanawiasz się, jaki trening spala najwięcej kalorii, które zajęcia fitness wybrać, żeby osiągnąć najlepszy efekt i czy pot świadczy o tym, że spaliłaś masę kalorii, zobacz nasz ranking!
Bieganie Bieganie Fotolia

Bieganie

Bieganie to świetna forma treningu. W jego trakcie ćwiczą niemalże wszystkie mięśnie. To prawdziwy spalacz tłuszczu, bo dzięki niemu w ciągu godziny można spalić nawet ponad 1000 kcal! To też świetna forma odpoczynku, dzięki której dotleniamy cały organizm. 

Crossfit Crossfit Fotolia

Crossfit

Chociaż crossfit został umieszczony na drugim miejscu. To warto podkreślić, że może on spalać nieco więcej kalorii niż bieganie ze względu na to, że jest treningiem interwałowo-siłowym. Co prawda w trakcie samego treningu to nieco mniejszy wydatek energetyczny, jednak dzięki tzw. efektowi EPOC, czyli długowi tlenowemu kalorie spalają się jeszcze nawet do kilku godzin po treningu. 1 godzina crossfitu to około 800-1000 spalonych kcal. 

Zumba Zumba Fotolia

Zumba

Zumba to połączenie tańca z elementami fitnessu w rytm energicznej muzyki. Godzinne skoki, obroty, czy kręcenie biodrami to nielada wysiłek! Podczas jednego treningu spalamy nawet 500-700 kcal. 

Rolki Rolki Pinterest

Jazda na rolkach lub łyżwach

Jazda na rolkach lub łyżwach to wbrew pozorom praca nie tylko nóg, ale całego ciała. Pracują nasze nogi, korpus oraz ręce, które dodają nam dynamiki i pomagają złapać równowagę. W ciągu jednej godziny jeżdząc na rolkach lub łyżwach można spalić nawet 400-600 kcal. 

Pływanie Pływanie Fotolia

Pływanie

Mimo, że w wodzie czujemy się nieco lżej i nie odczuwam tak bardzo zmęczenia, to pływanie jest doskonałym treningiem, jeśli zależy nam na szczupłej sylwetce. W dodatku koryguje wady postawy i pozwala się zrelaksowac. Jednak, żeby pływanie przynosiło efekty, to konieczne jest energiczne wykonywanie ruchów np. pływając za pomocą kraula. 

1 godzina spędzona w wodzie spala nawet 300-500 kcal. 

Więcej o: