Dawid Kownacki

Więcej o:

• Kolejny dramat Dawida Kownackiego. Jest oficjalny komunikat klubu

- Dawid Kownacki doznał kontuzji przywodziciela w pojedynku podczas ostatniego treningu w sobotę. Dawid prawdopodobnie nie będzie mógł brać udziału w meczach i treningach przez kilka tygodni - poinformowała w poniedziałek Fortuna Duesseldorf.  Kolejne problemy Kownackiego Kontuzja kolana, żmudna

• Media: Dawid Kownacki zakażony koronawirusem. Wszystko przez kolegę

W piątek Fortuna Duesseldorf poinformowała, że dwóch piłkarzy niemieckiej drużyny miało pozytywny wynik testu na koronawirusa. Teraz "Bild" informuje, że jednym z nich miałby być polski napastnik, Dawid Kownacki. Media: Dawid Kownacki z koronawirusem. Cała drużyna Fortuny Duesseldorf

• Dawid Kownacki: Popełniłem bardzo dużo błędów

Osiemnastoletni zaledwie piłkarz Lecha Poznań w pierwszym meczu nowego roku z Termalicą Niecieczas (5:2) wszedł na boisko w 88. minucie i strzelił dwa gole. Są dwie minuty do końca meczu. Co można zrobić w takim czasie? Dawid Kownacki: Wydawało mi się, że niewiele. Wchodziłem przy korzystnym wyniku

• Niemieckie media o Dawidzie Kownackim: Jest wart każdego grosza

W niedzielnym spotkaniu 32. kolejki Bundesligi Fortuna Dusseldorf zremisowała z Freiburgiem 1:1, a ozdobą meczu był cudowny strzał Dawida Kownackiego. Polski napastnik strzelił gola, który uratował jego drużynie remis. Niemieckie media chwalą Kownackiego. "Bild" przyznał mu ocenę "2" - najwyższą

• Dramat Dawida Kownackiego! I to kolejny. Niemcy potwierdzają diagnozę

W sobotę Fortuna Duesseldorf zremisowała u siebie z Jahn Regensburg 1:1. W końcówce spotkania z ławki rezerwowych na boisko wszedł Jakub Piotrowski, a w kadrze w ogóle zabrakło Dawida Kownackiego. W poniedziałek Fortuna wyjaśniła absencję Polaka. Ten niestety doznał bardzo poważnej kontuzji. Jak

• Dawid Kownacki zszedł z treningu po 20 minutach

- Sytuacja Dawida Kownackiego bardzo nas martwi. To nasz kapitan, jeden z najważniejszych zawodników tej kadry, król strzelców eliminacji. Zrobimy wszystko, żeby mógł zagrać przeciwko Hiszpanom, ale jest trochę niepewności, mądrzejsi będziemy po wieczornym treningu - mówił Czesław Michniewicz

• Dawid Kownacki może trafić do Bundesligi

. I choć tylko 35-letni Włoch zachwyca z tego grona, to Dawid Kownacki nie dostaje zbyt wielu szans. Polak gra regularnie, ale otrzymuje szanse jedynie w końcówkach meczów. 21-latek wystąpił w 12 spotkaniach, ale na murawie przebywał łącznie zaledwie przez 160 minut. W tym czasie udało mu się strzelić gola

• Dawid Kownacki rozstał się z Lechem i wrócił do Niemiec

Dwa lata temu Fortuna Dusseldorf wydała na Dawida Kownackiego  blisko siedem milionów euro, ale trudno uznać Polaka za udaną inwestycję. W końcu strzelił zaledwie 12 goli w 66 meczach niemieckiego klubu. Napastnik uznał, że odbuduje formę w Poznaniu. W lutym Lech wypożyczył Kownackiego i pewnie