Jameela Jamil o zaburzeniach odżywiania: "Rodzice dyskryminowali mnie ze względu na moje ciało"

Jameela Jamil, jeszcze do niedawna, znana i rozpoznawalna była jedynie w Wielkiej Brytanii, gdzie pracowała jako prezenterka telewizyjna oraz prowadząca w BBC Radio 1. Teraz znana jest na całym świecie jako aktywistka. Ostatnio poruszyła temat swoich zaburzeń odżywiania, do których (jak twierdzi) doprowadzili ją rodzice.

Jameela Jamil to dziennikarka, prezenterka, aktorka i aktywistka. Urodziła się w Londynie, ale od kilku lat mieszka w Los Angeles. Jest pół Pakistanką i pół Hinduską. Międzynarodową sławę przyniosła jej rola w jednym z seriali, który dostępny jest na platformie Netflix oraz jej działalność aktywistyczna. Jameela Jamil jest inicjatorką kampanii iWeigh, która ma walczyć z kreowaniem nienaturalnego wizerunku kobiet i pomagać dziewczynom na całym świecie pokochać swoje ciała. Nie bez powodu, Jameela działa w tym właśnie obszarze, gdyż podobną historie zna z własnego doświadczenia. Już jako nastolatka, cierpiała ona na anoreksję. Jak sama podkreśla w wywiadach, nie zjadła żadnego posiłku między 14 a 17 rokiem życia. Głodziła się, żeby dorównać do ideałów piękna, które promowany były wówczas w mediach.

Jameela Jamil szczerze o swoich zaburzeniach odżywiania

Jameela Jamil postanowiła ostatnio szczerze opowiedzieć o swoich zaburzeniach odżywiania, co uczyniła na łamach The Sunday Times. Ku zaskoczeniu wszystkich wyznała, że to jej rodzice przyczynili się do zaburzeń odżywiania, z którymi zmagała się kilka lat.

Moja rodzina nigdy nie była wspierająca. Rodzice dyskryminowali mnie ze względu na moje ciało. Wystające kości biodrowych były postrzegane jako oznaka sukcesu zarówno w domu, jak i w szkole. Nie miało znaczenia, że miałam dobre oceny lub to, że byłam dobrą pływaczką. Zostałam nauczona, że najważniejsze w życiu jest to, czy moje dżinsy zwisały z kości biodrowych. Dopiero niedawno nauczyłam się akceptować siebie taką, jaka jestem. Myślę o tym, jak ciało samo się leczy i naprawia, przenosi mnie z punktu A do B i pozwala mi wykonywać pracę, uprawiać seks i po prostu żyć moim życiem. To precyzyjnie dostrojony silnik, który zasługuje na szacunek i jestem mu teraz bardzo wdzięczna. Przestańcie oceniać ciała innych ludzi, przestańcie dyskryminować ich ze względu na wiek czy aparycję. Po prostu pozwólcie innym żyć!

- powiedziała Jameela Jamil w wywiadzie dla The Sunday Times.

Zobacz także: Przeżyła, chociaż lekarze dawali jej tylko kilka tygodni. Anorektyczka wygrała walkę o życie i teraz inspiruje innych

Więcej o:
Komentarze (1)
Jameela Jamil o zaburzeniach odżywiania: "Rodzice dyskryminowali mnie ze względu na moje ciało"
Zaloguj się
  • marta_motkowska

    0

    Uwielbiam ją! Od jakiegoś czasu śledzę Jameeelę na instagramie i jest jedną z nielicznych osób, która pisze wartościowe rzeczy, które w żaden sposób Cię nie neganują a wręcz wspierają. Niestety jej problem jest mi bardzo, bardzo bliski... rodzice mojej przyjaciółki właśnie tak się zachowywali, a może inaczej - nie wspierali jej, gdy tego potrzebowała. Izka bardzo się załamała, u nas w szkole każda się prześciguje w byciu fit, każda ma lunchboxa i je wafle ryżowe. Co jest dla mnie chora, ale Izka niestety wpadła w ciąg "niejedzenia" , jej rodzice nie wiem, czy widzieli czy nie, dopiero jak nasza wychowawczyni zareagowała, to otworzyli oczy. No i tak trafiła do ośrodka chyba szpitala / uzdrowiska w Konstancinie jest naprawdę uśmiechnięta i jej chyba tam faktycznie pomagają, bo zacyzna przybierać na wadze, ale w ten pozytywny sposób :) . Jeśli chcecie mogę Wam podrzucić link do tego Konstancina bo dokładnie nie pamiętam, zapytam Izki to mi podrzuci. I prosze się nie poddawać, szkoda naszego życia :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX