Sky Brown ma 10 lat i wkrótce może przejść do historii w Tokio 2020

Sky Brown jeździ na deskorolce i już wkrótce może zapisać się na kartach historii tej dyscypliny sportowej. W 2020 roku w Tokio po raz pierwszy zobaczymy tę rywalizację, a Sky może tam nieźle namieszać.
Zobacz wideo

Jeszcze kilkanaście lat temu pewnie nikt nawet nie przypuszczał, że na Igrzyskach Olimpijskich będziemy mogli oglądać taką dyscyplinę sportową jak skatebording, czyli jazdę na deskorolce. Oficjalnie rywalizacja podczas IO odbędzie się w Tokio w 2020 r. Wtedy również do rywalizacji dołączy karate. 

Od dłuższego czasu mówi się o pewnej dziewczynce, która jest pół Brytyjką i pół Japonką. To wszystko za sprawą jej niesamowitego talentu do jazdy na deskorolce. 

Sky Brown dziś ma 10 lat, ale jej marzenia są znacznie doroślejsze niż ona sama. Dziewczynka chce zostać najmłodszą Brytyjką, która wystąpi podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Sky będzie miała wtedy 12 lat. Choć nadal nie wiadomo, czy rzeczywiście uda jej się to zrobić, bo kwalifikacje wciąż trwają, to cały świat już na nią patrzy. 

Sky Brown może zrewolucjonizować damski skatebording 

W miniony czwartek Sky Brown oficjalnie dołączyła do brytyjskiej drużyny, która przygotowuje się do Tokio 2020. Dziewczynka zdaje sobie sprawę, że prawdopodobnie będzie musiała pokonać jeszcze kilka barier, zanim rzeczywiście uda jej się pojechać na Igrzyska Olimpijskie, ale wydaje się, że to motywuje ją do pracy jeszcze bardziej. 

- Po prostu chcę się tam dostać i dobrze się bawić [...] - powiedziała "BBC Sport". - Czuję, że nie ma znaczenia, ile masz lat. Jestem malutka i będę w rywalizować w tej olbrzymiej konkurencji! Możesz zrobić wszystko, bez względu na wiek - dodała. 

Dziewczynkę już zauważyły duże marki sportowej. Sky wystąpiła w nowej kampanii Nike tuż obok takich gwiazd sportu jak: Simone Biles, Caster Semenya, czy Dina Asher-Smith. To jednak nie koniec jej sukcesów. Brown wygrała amerykański odpowiednik dziecięcego "Tańca z gwiazdami" w 2018 roku. To jeszcze bardziej wypromowało ją w mediach w społecznościowych, gdzie obserwuje ją już ponad 340 tys. fanów! 

W lutym tego roku Sky Brown wygrała Simple Session, w Tallinie w Estonii w parku, który został zaprojektowany dla mężczyzn. To ogromne osiągnięcie, tym bardziej że kobiety rywalizują na znacznie mniejszych obiektach. To tylko potwierdza, że dziewczynka ma talent, a jej udział w Igrzyskach Olimpijskich może zrewolucjonizować damski skatebording. 

Tego samego zdania jest Ed Leigh, który w rozmowie z BBC powiedział: 

Sky jest częścią ogromnej zmiany w skatebordingu.[...] Deskorolka dla kobiet jest prawdopodobnie jedną z najbardziej postępowych dziedzin sportu, a sposób, w jaki Sky jeździ na deskorolce, inspiruje dziewczęta i chłopców. Oznacza to, że wkrótce ??pojawi się nowa generacja deskorolkarzy, którzy naprawdę rozwalą ludzkie umysły. [...] Wyobraź sobie, co się stanie z poziomem, gdy po Tokio na deskorolce zacznie jeździć trzy razy więcej dzieci?

Dziewczynka nie tylko świetnie jeździ na deskorolce, ale również surfuje. Ponadto trenuje karate, jujitsu i śpiewa. To wszystko może naprawdę pomóc jej osiągnąć ogromny sukces. 

 

ZOBACZ TEŻ: Rudolph Ingram nowym Usainem Boltem? 7-latek biega jak błyskawica i bije kolejne rekordy

ZOBACZ TEŻ: 2-letni syn Cristiano Ronaldo pokazał, jak kopie piłkę. Ma talent po tacie?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.