Rudolph Ingram nowym Usainem Boltem? 7-latek biega jak błyskawica i bije kolejne rekordy

Rudolph Ingram, choć ma tylko 7 lat, jest już bardzo popularny w sieci. Chłopiec uważany jest za najszybsze dziecko na świecie, a znawcy porównują go do Usaina Bolta.
Zobacz wideo

Dotychczas Usain Bolt uważany był za najlepszego biegacza na świecie. Podczas najważniejszych imprez lekkoatletycznych nie miał sobie równych. W swoim dorobku ma osiem złotych medali z Igrzysk Olimpijskich i jedenaście złotych krążków z mistrzostw świata. Do dziś nikt nie pobił jego rekordu na 100 metrów (9,58 sekundy) i 200 metrów (19,19 sekundy).  Po zakończeniu kariery prawdopodobnie wielu zastanawiało się, czy kiedykolwiek ktoś dorówna mistrzowi. Mamy już na to odpowiedź. Siedmioletni Rudolph Ingram, choć jest jeszcze dzieckiem ma już ogromne zadatki na wielkiego sportowca.

Chłopiec ściga się na krótkich dystansach 60 i 100 metrów. Krótszy dystans Rudolf pokonał z czasem 8,69 sekundy, a dłuższy 13,48 sekundy, co uczyniło go rekordzistą w tej kategorii wiekowej. Dla porównania dodajmy, że rekord świata na 60 metrów w grupie seniorów wynosi 6,34 sekundy, a na 100 metrów 9,58 sekundy. 

Jestem dumny z tego, że mój syn może być najszybszym siedmiolatkiem na świecie. - napisał ojciec Ingrama. 

W swoim dorobku chłopiec ma już 36 medali na bieżni. To jednak nie jedyna jego sportowa pasja. Poza bieganiem Rudolph gra także w futbol amerykański. Trener chłopca jest zachwycony jego ogromnym talentem:

- Jest bardzo szybki i nieuchwytny. W jednej sekundzie biegnie w jedną stronę, a po chwili zmienia kierunek i biegnie w drugą - mówi szkoleniowiec. - Nie widziałem, żeby ktokolwiek go złapał. Ten dzieciak jest świetnym, wszechstronnym graczem.

 

Rudolph Ingram na co dzień mieszka i trenuje na Florydzie. Chłopiec stał się bardzo popularny za sprawą filmików, które udostępnia na Instagramie. W sieci obserwuje go już prawie 450 tysięcy fanów, a liczba ta stale rośnie. Chłopcem zachwycają się również inni znani sportowcy. Jego profil na swoim Instagramie obserwuje m.in. koszykarz LeBron James.

 

ZOBACZ TEŻ: Czy gdy zrobimy sobie przerwę od ćwiczeń, mięśnie zaczną nam zanikać? Badania naukowców

ZOBACZ TEŻ: Nosisz makijaż na siłowni? Dowiedz się, co NAPRAWDĘ dzieje się z twoją skórą w trakcie treningu w pełnym makijażu

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.