Dieta modelek

Choć niektórzy uważają, że wygląd modelek nie tyle jest doskonały, co niezdrowy, to jednak w powszechnej opinii modelka kojarzy się z kobietą o idealnych proporcjach sylwetki, bez grama zbędnego tłuszczu i o doskonałej sprawności fizycznej. Oczywiście zależy to w dużej mierze od rygorystycznych ćwiczeń fizycznych, jednak dieta modelek też odgrywa niesamowicie ważną rolę.

W przeciwieństwie do innej diety odwołującej się do zawodu kojarzonego z kanonem piękna, a mianowicie diety baletnicy, ta stosowana przez modelki zazwyczaj nie wymaga aż tak wielkich wyrzeczeń, nie jest też dla zdrowia bardziej niebezpieczna niż inne.

Zanim opiszemy przykładową dietę modelek, warto jednak zaznaczyć, że nie ma czegoś takiego jak zestandaryzowany jadłospis dla wielbicielek modelingu. Każda kobieta jest inna; niektóre mają tak rozpędzony metabolizm, że nie zaszkodzi im jedzenie w McDonald's, inne znowuż muszą stale uważać na przyjmowane kalorie i co tydzień korzystać z diet oczyszczających.

Czy dieta modelek prowadzi do anoreksji?

 

Anoreksja to faktycznie dość poważny problem w tej branży, jednak prawda jest taka, że dotyka głównie początkujące modelki lub wręcz dopiero kandydatki. Mało która "prawdziwa" modelka, mająca wiele kontraktów i zleceń, jest sobie w stanie pozwolić na głodzenie się. Dzieje się tak z tego prostego powodu, że warunki tej pracy są bardzo wymagające. Ilość prób, konieczność ćwiczeń, wiele podróży - to wszystko sprawia, że dziewczyny popadające w anoreksję szybko by się wykruszyły.

Czego nie jedzą modelki?

 

Większość modelek stosuje się do elementarnych wręcz zasad diety. Unikają one tego, co tuczy oraz o czym można przeczytać w każdym magazynie (czy na dowolnej stronie) o zdrowym odżywianiu. Niestety odpadają więc słodycze oraz białe pieczywo; także fast foody zazwyczaj nie mają wstępu na talerze modelek. Wiele kobiet znanych z wybiegów i okładek nie stosuje się do żadnego konkretnego jadłospisu - mając pożądaną sylwetkę muszą "jedynie" dbać o jej utrzymanie, a więc o to, by dostarczać organizmowi dokładnie tyle energii, ile on potrzebuje. Każdy nadmiar stwarza bowiem ryzyko zmagazynowania go pod postacią tkanki tłuszczowej.

Co jedzą modelki?

 

Z drugiej strony dieta modelek często obfita jest w cytrusy, w tym zwłaszcza w sok z cytryny wspomagający przemianę materii i oczyszczający organizm. Modelki wiedzą też, że aby nie dopuścić do rozregulowania metabolizmu, należy jeść kilka mniejszych porcji o stałych porach dnia.

Zobacz: Deser na śniadanie? Tak! Blogerka Paulina Kuczyńska zdradza 5 ulubionych przepisów na słodkie fit śniadania

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.