Chcesz jeść mniej słodyczy? Ćwicz!

Wiadomo, żeby zrzucić zbędne kilogramy, potrzeba nie lada wysiłku. Co jest ważniejsze: dieta czy trening? Jeśli marzysz o ładnej sylwetce na dłużej, nie obejdzie się bez obydwu składników. Ale jak zacząć? Najnowsze badania pokazują, że na początku warto postawić na trening. Zdziwieni? My też.

Dołącz do nas na Facebooku

Żeby mieć pięknie wyrzeźbione ciało, musimy postawić na aktywność i odpowiednią dietę - o tym wie każdy, kto dba o zdrowie i zgrabną sylwetkę. Jednak naukowcy wciąż nie mogą znaleźć bezpośredniego związku pomiędzy jednym, a drugim elementem.

Najnowsze badania przeprowadzone na Harwardzie pokazują, że Ci, którzy zmagają się z nadwagą, w pierwszej kolejności powinni postawić na wysiłek fizyczny, a dopiero później dołączyć do tego dietę - podaje Daily Mail.

Zespół prowadzony przez Miguela Alonso dokładnie przyjrzał się i przeanalizował dotychczasowe publikacje na temat walki z otyłością, żeby sprawdzić, czy istnieje związek pomiędzy aktywnością fizyczną a sposobem odżywiania.

Badania pokazują, że regularne uprawianie sportu podnosi wrażliwość na uczucie sytości, dzięki czemu aktywne osoby rzadziej się objadają. Odczuwają głód, ale w trakcie jedzenia szybciej czują się syte. Widać też wyraźną zależność pomiędzy aktywnym trybem życia a zmianami w mózgu. Osoby, które ćwiczą, mają inną strukturę mózgu.  

Jedną z korzystnych różnic, jakie zostały dostrzeżone, jest pewna kontrola zachowań. Dzięki niej potrafimy sie powstrzymać przed tym, żeby zajrzeć do szafki po ciastka, czy skusić się na tort, który nam proponują w kawiarni do kawy.

Naukowcy przypominają, że jest to niezwykle cenna umiejętność w dzisiejszych czasach, kiedy z każdej strony jesteśmy atakowani reklamami wysokokalorycznego jedzenia, a fast food wyparł tradycyjny obiad.

Więcej o: