Matthew McConaughey i jego trening

Oglądamy je w filmach, czytamy o nich, widzimy w telewizji i na plakatach - wielkie i mniejsze gwiazdy showbiznesu, aktorki i aktorzy. Wyglądają świetnie i podziwiamy ich za to. Ale niech nam się nie wydaje, że swój wygląd zawdzięczają pieniądzom. Oni przede wszystkim ciężko trenują i mają determinację, by tacy jak My mogli ich także za wygląd podziwiać.

Dołącz do nas na Facebooku

Krótka notka biograficzna Matthew jest synem właściciela stacji benzynowej i nauczycielki. Urodził się i wychowywał w Teksasie. Początkowo studiował prawo, ale po przeczytaniu książki "The Greatest Salesman in the World" Oga Mandino postanowił zostać aktorem. Zagrał w co najmniej 40 filmach, m. in.: "EdTV", "Jak stracić faceta w 10 dni", "Teksańska masakra piłą mechaniczną". Mathew przy wzroście 1,83 m waży około 90 kilogramów.

Trening Może się to wydać niewiarygodne, ale Matthew McConaughey nie był na siłowni od roku! Swoją sylwetkę buduje poprzez codzienną aktywność fizyczną. McConaughey trenuje każdego dnia i często można go spotkać biegającego wzdłuż plaży w Malibu. Najczęściej nie ma na sobie nic oprócz pary trampek, spodenek i Ipoda. McConaughey lubi przygody i dlatego w wolnym czasie jeździ na rowerze, pływa, żegluje i wspina się. Poza tym ćwiczy również jogę w celu zwiększenia elastyczności i jakości mięśni. Jego mięśnie brzucha są efektem pracy ze znanym w Ameryce trenerem osobistym, który pracował m.in. z Hale Berry, Jenifer Lopez, Brucem Willisem, ale także ćwiczył zawodników NBA, NHL, NFL - Gunnarem Petersonem. Podstawą treningu było wykorzystanie piłki fitnessowej do pracy wszystkich grup mięśniowych. Zestawy stosunkowo prostych ćwiczeń wykonywane według planu 3 razy w tygodniu zajmowały jedynie 25 minut. Sekretem treningu było łączenie pracy różnych grup mięśniowych w jednym ćwiczeniu.

Dieta Matthew stara się wykluczać ze swojej diety zbędne i niezdrowe węglowodany. Dieta nisko-węglowodanowa jest podobna do diety Atkinsa, choć ścisły dwutygodniowy okres indukcji nie zawsze jest potrzebny. Dieta składa się z wędlin, serów, tłuszczów oraz z warzyw (przede wszystkim różnego rodzaju sałat). I wyklucza cukier, białą mąkę i warzywa skrobiowe. Zwolennicy diety nisko-węglowodanowej twierdzą, że mogą jeść tyle, ile chcą dozwolonych produktów i nadal będą chudnąć lub utrzymywać idealną wagę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.