Od czego zacząć, czyli zumba dla początkujących

Jeśli ostatnio przedawkowałaś fitness i siłownię i masz ochotę na odrobinę odmiany, wybierz się na zumbę. To wspaniała kombinacja tańca i fitnessu w rytm energetyzującej muzyki. Poza tym - doskonała zabawa, w trakcie której spalisz masę kalorii.

Na youtube, po wpisaniu hasła zumba, pojawia się ponad 11 mln filmików. Jeśli wybierzemy taki, który relacjonuje zajęcia zumby, na ubraniach instruktora i uczestników zobaczymy charakterystyczne żółto-czarne logo. Trzeba bowiem wiedzieć, że zumba, która początkowo była po prostu treningiem w rytmie latino, dziś jest już marką o globalnym zasięgu i zarejestrowanym znaku towarowym i logotypie. Prawie wszędzie: w Unii Europejskiej, większej części obu Ameryk, Azji i Oceanii. Szacuje się, że w ponad 180 krajach świata każdego tygodnia na zajęciach zumby ćwiczy 14 mln osób w ponad 160 tys różnego rodzaju ośrodkach, szkołach i klubach.

Zumba to połączenie fitnessu i tańca.Zumba to połączenie fitnessu i tańca. www.instagram.com/zumba

Dla kogo jest zumba? Dla wszystkich. Bez wyjątków

Dla kobiet i mężczyzna, dzieci, młodzieży i seniorów. Dla doskonałych tancerzy i tych, którzy do tańca mają dwie lewe nogi. Dla osób wysportowanych i tych, którzy sportu raczej unikają. Zumba nie ogranicza. Można ją traktować jako odmianę zajęć fitness, ale też jako energetyczny i zmysłowy taniec. Na czym konkretnie polega zumba? Na zajęciach uczymy się nieskomplikowanych układów choreograficznych, w oparciu o proste, taneczne kroki. Wielokrotne powtarzanie tych samych sekwencji ruchów w rytm energetyzującej muzyki, daje masę radości! Choreografia na zajęciach dla zaawansowanych wyglądają imponująco, ale spokojnie: zumba dla początkujących ma odpowiednio łatwiejsze kroki powtarzane w wolniejszym tempie.

Więcej o zumbie przeczytasz tu:  6 powodów, dla których zumba jest najlepszym treningiem na pośladki i nie tylko

Zumba to połączenie fitnessu i tańca.Zumba to połączenie fitnessu i tańca. www.instagram.com/zumba

 

Co nam daje zumba? Świetną formę i masę dobrej zabawy

Uczy koordynacji ruchowej, dotlenia organizm, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu i relaks. Wśród tych, którzy do tej pory nigdy nie spróbowali tej formy aktywności, bardzo często pojawia się pytanie: ile kalorii spala zumba? Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo wszystko zależy od intensywności i długości zajęć, a także odmiany zajęć. A jest ich naprawdę sporo: Zumba Step, Zumba Toning (z dodatkowym obciążeniem), Aqua Zumba, czyli zajęcia w wodzie, Zumba Gold - przeznaczona dla seniorów. Zasadniczo można przyjąć, że średniozaawansowana osoba na tradycyjnej zumbie spali ok. 400-600 kcal. Istnieje też zumba dla dzieci, czyli Zumba Kids i odmiana dla tych starszych – Zumba Kids JR. Dla najmłodszych miłośników zumby, jest ona świetnym sposobem spożytkowania nadmiaru energii i alternatywą dla nudnych, tradycyjnych zajęć sportowych proponowanych przez szkoły.

Zumba to połączenie fitnessu i tańca.Zumba to połączenie fitnessu i tańca. www.instagram.com/zumba

Rób te ćwiczenia po każdym treningu, a unikniesz zakwasów

Więcej o: