Ewa Chodakowska wpiera Weronikę Rosati: "Dziękuje Ci za odwagę!"

Weronika Rosati udzieliła ostatnio szczerego wywiadu dla magazynu "Wysokie obcasy". Opowiedział w nim m.in., że doświadczyła przemocy, a bita była nawet w zaawansowanej ciąży. Po tym szczerym wyznaniu wiele gwiazd postanowiło wesprzeć aktorkę. Ewa Chodakowska również opublikowała dla Weroniki kilka słów.
Zobacz wideo

Tuż przed dniem kobiet, na Instagramie Weroniki Rosati pojawił się wpis, w którym poinformowała obserwatorów, że właśnie z okazji tego święta, aktorka udzieliła Magdzie Środzie najważniejszego wywiadu w swoich dotychczasowym życiu. Weronika postanowiła otwarcie opowiedzieć  o przemocy, której doświadczyła ze strony swojego partnera.

Jest to rozmowa na która się zdecydowałam z myślą o wszystkim kobietach które doznały przemocy fizycznej, psychicznej, werbalnej i finansowej, z myślą o kobietach skrzywdzonych przez ludzi silniejszych i bardziej wpływowych, z myślą o kobietach żyjących w lęku, wstydzie, upokorzeniu i beznadziei, z myślą o kolejnym pokoleniu kobiet. Wywiad dedykuje mojej córce która jest moja największa inspiracja by zmieniać ten świat by był lepszy dla niej, dedykuje wszystkim kobietom które mi dały sile i wsparcie - napisała w instagramowym poście aktorka.

Weronika Rosati o przemocy, której doświadczyła

Szczere wyznanie Weroniki poruszyło wiele kobiet w całej Polsce, które wciąż ślą jej słowa otuchy, gratulują odwagi i dziękują. Słowa aktorki odbiły się szerokim echem - jednak nic dziwnego, gdyż wciąż jeszcze mało kobiet ma w sobie tyle siły i odwagi, by głośno mówić o tym, co złego je spotyka. 

Odpowiedź, na jedno z pytań, które padło w wywiadzie (o tym, czy doświadczyła przemocy), Weronika opublikowała na swoim Instagramie:

Fizycznej, psychicznej, ekonomicznej, werbalnej. Nie wiem, która najgorsza, ale wiem, że nie mogłam i nie mogę uporać się mimo upływu prawie roku od rozstania z upokorzeniem, któremu byłam poddawana przez długi czas. Od pewnej chwili właściwie każdego dnia. Byłam niszczona jako człowiek, kobieta, aktorka, partnerka. Ciągle słyszałam: „jesteś zerem”, „jesteś nic niewarta”, „twój czas się skończył”, „nikt cię nie chce oglądać” “ kobiety po 30 nie są atrakcyjne seksualnie”, "nikt ciebie już nie zechce”. Mieliśmy wspólne konto, na jego życzenie przestałam pracować - gdy mi się oświadczał mówił, że przejmuje nade mną odpowiedzialność, rozwiedzie się, będziemy mieć dzieci, rodzinę. Miałam nie pracować, po pewnym czasie wręcz miałam zakaz pracy i wyjazdów, o ile mój partner nie zatwierdził projektu i roli. Miałam się skupić na tworzeniu domu i zajściu w ciążę. Zaufałam mu, bo byłam zakochana i chciałam mieć rodzinę. A potem usłyszałam, że nie umiem zarządzać pieniędzmi, więc ich nie dostanę. On był panem finansów domowych, mnie, niepracującej, bo w ciąży, więc bez zarobków, wydzielał tyle, ile uważał. Wiele razy rozkazywał mi, delikatnie mówiąc, wynosić z domu, który wspólnie wynajmowaliśmy. Kiedyś w złości wykrzyknęłam, że opowiem o tej jego przemocy publicznie. Powiedział: „Nikt ci nie uwierzy. Nikt! Ja jestem cenionym lekarzem, a ty tylko aktoreczką”.

Ewa Chodakowska wspiera Weronikę Rosati

Ewa Chodakowska znana jest ze swoich działań na rzecz kobiet. Od zawsze wspiera kobiety jak może - część dochodów ze sprzedaży produktów Missionswim trenerka przekazuje do prowadzonego przez Fundację Centrum Praw Kobiet Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. Ostatnio Ewa została ambasadorką biżuterii W.KRUK i przy tej okazji również postanowiła pomóc kobietom - całe swoje honorarium przekazała na dom „SOWA”, który działa z ramienia centrum praw kobiet.
Ewa postanowiła również odnieść się do wyznania Weroniki Rosati i opublikowała obszerny post na swoim Instagramie.

ZERO TOLERANCJI DLA PRZEMOCY! HEJTU I MANIPULACJI! LUDZIE MUSZA PRZESTAĆ SIĘ CZUĆ BEZKARNI!!! #stopPRZEMOCY  @weronikarosati Weronika dziękuje Ci za odwagę! Dziękuje Ci za skrzydła, które zaszczepiłaś w sercach wielu kobiet!!! Wierzę, że tysiące wezmą z Ciebie przykład i zawalczą o siebie. TEMAT PRZEMOCY FIZYCZNEJ, PSYCHICZNEJ, SEKSUALNEJ, EKONOMICZNEJ to PROBLEM POWSZECHNY a nie temat tabu! PRZERWIJ MILCZENIE! TO NIE TWOJA WINA!!! TO NIE JEST TWÓJ WSTYD!!! Wbrew stereotypom, przemoc nie ma miejsca jedynie w rodzinach biednych, dotkniętych problemem alkoholizmu czy bezrobociem!!! Przemoc w rodzinie jest egalitarna!!! To się dzieje w najlepszych domach, w zdawałoby się przykładnych rodzinach, których status materialny jest bardzo dobry, rodzinach wykształconych, w rodzinach biznesmenów, lekarzy, polityków, prawników!!! PRZEMOC NIE MA RAM! To co spotkało Weronikę, mogło spotkać każdą z nas!!! NIE OCENIAJ!!! Nikt nie powinien ponosić takiej kary i takiego upokorzenia! PRZEMOC JEST NIEWYBACZALNA!! I nie jest sprawą jedynie poszkodowanej! Przemoc jest sprawą NAS WSZYSTKICH! Naszym obowiązkiem jest reagować!! Bo BRAK REAKCJI TO PRZYZWALANIE NA BESTIALSTWO! To uczestnictwo w przemocy! Zero tolerancji dla przemocy!!! Dla hejtu!!! Dla manipulacji!!! WERONIKA! JESTEM Z TOBĄ
 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.