8 ćwiczeń, które modelują ciało, przyspieszają redukcję tkanki tłuszczowej i możesz je zrobić wszędzie

Trening funkcjonalny z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, to zdecydowanie jeden z moich ulubionych treningów. Dzisiaj przygotowałam dla was 8 ćwiczeń, które doskonale modelują sylwetkę i wspomagają proces redukcji tkanki tłuszczowej. Do tego treningu jedyne co potrzebujesz to trochę miejsca i dobre chęci. Żeby trening przyniósł zamierzony efekt wykonuj go nawet kilka razy w tygodniu. Ćwicz przez 1 minutę odpoczywaj przez 25 sekund. Wykonuj ćwiczenia na zmianę, a kiedy skończysz pierwszą serię odpocznij dłuższą chwilę i powtórz obwód jeszcze dwa razy. Jeżeli po jakimś czasie poczujesz, że możesz więcej, to albo zwiększ czas wykonywania, albo dodaj jeszcze jeden lub dwa obwody. To co gotowa na trening?
8 ćwiczeń, które możesz zrobić dosłownie wszędzie 8 ćwiczeń, które możesz zrobić dosłownie wszędzie Myfitness.pl

8 ćwiczeń, które modelują ciało, przyspieszają redukcję tkanki tłuszczowej i możesz je zrobić wszędzie

Trening funkcjonalny z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, to zdecydowanie jeden z moich ulubionych treningów. Dzisiaj przygotowałam dla was 8 ćwiczeń, które doskonale modelują sylwetkę i wspomagają proces redukcji tkanki tłuszczowej. Do tego treningu jedyne co potrzebujesz to trochę miejsca i dobre chęci.

Żeby trening przyniósł zamierzony efekt wykonuj go nawet kilka razy w tygodniu. Ćwicz przez 1 minutę odpoczywaj przez 25 sekund. Wykonuj ćwiczenia na zmianę, a kiedy skończysz pierwszą serię odpocznij dłuższą chwilę i powtórz obwód jeszcze dwa razy. Jeżeli po jakimś czasie poczujesz, że możesz więcej, to albo zwiększ czas wykonywania, albo dodaj jeszcze jeden lub dwa obwody.

To co gotowa na trening?

Przeskoki z nogi na noge w wypadzie Przeskoki z nogi na noge w wypadzie Myfitness.pl

Przeskoki z nogi na nogę w wypadzie

Stań na baczność i wykonaj jedną nogą delikatny wypad do przodu. Zacznij przeskakiwać z nogi na nogę. Pamiętaj jednak, by twoje ciało cały czas znajdowało się w linii prostej. Nie pochylaj się za bardzo do przodu i nie odchylaj też do tyłu. Podczas wykonywania ćwiczenia trzymaj tempo. 

Ćwicz przez 1 minutę, odpoczywaj przez 25 sekund, powtórz 3 razy

Dotykanie kolanem do łokcia Dotykanie kolanem do łokcia Myfitness.pl

Dotykanie kolanem do łokcia

Stań na baczność. Podnieś ręce do góry, a dłonie skieruj przed siebie. Trzymaj w takiej pozycji ręce przez cały czas trwania ćwiczenia. W tym ćwiczeniu głównie pracujemy nogami, dlatego na zmianę dotykaj kolanami raz jednego, raz drugiego łokcia. Pamiętaj o prostych plechach. 

Ćwicz przez 1 minutę, odpoczywaj przez 25 sekund, powtórz 3 razy.

Unoszenie ramion do góry w pozycji pół przysiadu Unoszenie ramion do góry w pozycji pół przysiadu Myfitness.pl

Unoszenie ramion do góry w pozycji pół przysiadu

Przyjmij pozycję pół przysiadu. Ręce zegnij w łokciach, tak by utworzyły kąt 90 stopni. Dłonie skieruj przed siebie. Unoś ręce do góry i powoli opuszczaj do dołu, tak by zatrzymały się na wysokości twoich barków. Jeżeli pozycja pół przysiadu jest dla ciebie zbyt trudna możesz po prostu stać w delikatnym rozkroku. 

Ćwicz przez 1 minutę, odpoczywaj przez 25 sekund, powtórz 3 razy.

Przysiady z ciosem w bok Przysiady z ciosem w bok Myfitness.pl

Przysiady z ciosem w bok

Stań w lekkim rozkroku. Wykonaj przysiad, a następnie wstając skręć ciało i wykonaj cios w bok. Wróć do pozycji przysiadu i powtórz to samo na drugą stronę. Ważne jest by podczas wykonywania przysiadu trzymać plecy proste. 

Ćwicz przez 1 minutę, odpoczywaj przez 25 sekund, powtórz 3 razy.

Dotykanie kostek z przeskokiem Dotykanie kostek z przeskokiem Myfitness.pl

Dotykanie kostek z przeskokiem

Stań w lekkim rozkroku. Pochyl się i dotknij jednej z kostek. Wyskocz delikatnie do góry i lądując na ugiętych nogach dotknij drugiej kostki. Pamiętaj aby podczas wykonywania tego ćwiczenia trzymać tępo. Dzięki temu spalisz jeszcze więcej kalorii. 

Ćwicz przez 1 minutę, odpoczywaj przez 25 sekund, powtórz 3 razy.

Dotykanie palców w pozycji stojącej Dotykanie palców w pozycji stojącej Myfitness.pl

Dotykanie palców w pozycji stojącej

Stań w lekkim rozkroku. Dotykaj naprzemiennie ręką do palców. Staraj się nie pochylać za bardzo do przodu i trzymać plecy proste. Jeżeli jesteś w stanie możesz to zrobić trochę szybciej i delikatnie przeskakiwać przy zmianie nogi. 

Ćwicz przez 1 minutę, odpoczywaj przez 25 sekund, powtórz 3 razy.

Kręcenie ramion w pozycji pół przysiadu Kręcenie ramion w pozycji pół przysiadu Myfitness.pl

Kręcenie ramion w pozycji pół przysiadu

Przyjmij pozycję pół przysiadu. Ręce wyciągnij do boku. Kręć ramionami w przód lub w tył (możesz to zrobić na zmianę - 30 sekund w przód, 30 sekund w tył). Jeżeli pozycja pół przysiadu jest dla ciebie zbyt trudna możesz to ćwiczenie wykonać w zwykłym staniu. 

Ćwicz przez 1 minutę, odpoczywaj przez 25 sekund, powtórz 3 razy.

Skakanka Skakanka Myfitness.pl

Skakanka

Wyobraź sobie, że trzymasz w rękach skakankę. Przeskakuj z nogi na nogę, tak jakbyś to robiła w rzeczywistości. Pamiętaj o tym by poza twoimi nogami pracowały również ręce. Trzymaj jedno tempo, a kiedy możesz podkręć je jeszcze bardziej. 

Ćwicz przez 1 minutę, odpoczywaj przez 25 sekund, powtórz 3 razy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.