Co założyć, gdy się wspinasz?

Na zewnątrz coraz zimniej. Wyciągamy z szafy zimowe kurtki i zaczynamy marzyć o urlopie w górach. Dlatego firmy produkujące odzież sportową już szykują dla nas specjalne kolekcje

Dołącz do nas na Facebooku

Dziś przyjrzymy się temu, co przygotował adidas.Jest to kolekcja przygotowana głównie z myślą o tych, którzy kochają wspinaczkę. Producenci zapewniają, że dzięki lekkiej i funkcjonalnej kolekcji odzieży dla wspinaczy adidas Terrex, przejścia będą szybsze i bezpieczniejsze.

Jak wiadomo, wspinaczka górska daje ogromną satysfakcję, ale też wymaga od nas nie lada wysiłku. Dlatego firma adidas postanowiła przetestować swoją odzież na specjalistach.

- W oparciu o doświadczenia wspinaczy takich jak bracia Huberowie, Beat Kammerlander czy Alex Luger, stworzyliśmy kolekcję Terrex, zapewniającą komfort i pewność zdobywania najwyższych szczytów w każdych warunkach - zapewniają producenci.

A co przygotowali? Zacznijmy od kurtek.

- Kurtka adidas Terrex Swift 3in1 to innowacyjne połączenie warstwy wierzchniej z Gore-Texu? z warstwą wewnętrzną z Primaloftu?. Pierwsza, to oddychająca membrana, dzięki której wspinacz jest chroniony przed wiatrem i śniegiem, druga zapewnia optymalny komfort cieplny. Primaloft? to materiał, który zachowuje właściwości grzewcze nawet wtedy, kiedy jest wilgotny. Konstrukcja adidas Terrex Swift 3in1 umożliwia łatwe rozdzielenie warstw, dzięki czemu w każdej chwili możliwe jest dostosowanie ubioru do aktualnie panującej pogody. Obie warstwy odzieży wyposażone są w system Formotion?, który zapewnia pełną swobodę każdego ruchu co dla wspinaczy, w czasie dalekich ruchów, jest szczególnie ważne - mówią producenci.

- Kurtka jest zaprojektowana z myślą o wspinaczach, którzy potrzebują sprzętu o najwyższej funkcjonalności. Projektanci adidas zadbali o łatwy dostęp do kieszeni po założeniu uprzęży, a specjalna konstrukcja kaptura pozwala na łatwe i szczelne dopasowanie do kasku. Przedłużone rękawy można dostosować do każdych rękawic tak, aby nie narażać dłoni na wychłodzenie - dodają.

Kolorystyka kurtki odpowiada najnowszym oczekiwaniom zdobywców - męska, utrzymana w odcieniach koloru niebieskiego i granatowego, damska - w eleganckim głębokim fiolecie.

Czas na wygodne spodnie

- Spodnie adidas Terrex Windstopper Softhell Pant pozwolą na swobodne poruszanie się w śniegu oraz w czasie nawet największego wiatru chroniąc ciało przed chłodem. Materiał Windstopper Softshell zapewnia pełną ochronę przed wiatrem oraz wilgocią, a zastosowany system Formotion? pozwoli pewnie wykonać każdy krok. Komfort ich noszenia gwarantują mocne szelki - mówią producenci.

Bez butów ani rusz

- Uzupełnieniem zimowego stroju są buty adidas Terrex Trek FM GTX, które pozwolą na bezpieczne poruszanie się w wymagających warunkach zimowych. Wodoodporna membrana z Gore-Texu? zapewnia utrzymanie stóp suchych, a wysoka cholewka gwarantuje maksymalną stabilność. Zastosowane w podeszwie systemy Formotion? oraz adiPRENE? sprawią, że wygoda i pewność będą towarzyszyły Ci na każdym kroku - zapewniają.

Ceny:

Kurtka adidas W TS 3-1 GX - 1699 PLN

Kurtka adidas Terrex Swift 3in1 - 1699 PLN

Spodnie adidas Terrex Windstopper Softhell Pant - 1049 PLN

Buty adidas Terrex Trek FM GTX - 849 PLN

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.