Sposób na jędrne łydki, uda i pośladki

Aby mieć zgrabne nogi, wystarczy zwykły spacer w niezwykłych butach.

Buty modelujące dolne partie ciała nie są nowością. Najpierw (ok. 3 lat temu) pojawiły się buty Easy Tone firmy Reebok. Doceniły je kobiety na całym świecie (np. modelka Bar Rafaeli). Jesienią 2010 roku na rynku pojawiły się buty (BodyTrain, Puma), stanowiące konkurencję dla obuwia Easy Tone. I to jaką!

Naukowcy firmy Puma przy współpracy z uczonymi z University of Technology's Human Locomotion Department przeprowadzili porównanie aktywności mięśni nóg podczas ruchu oraz stania z wykorzystaniem obuwia BodyTrain , butów tradycyjnych oraz butów tej samej kategorii z firm konkurencyjnych. Okazało się, że chodzenie w obuwiu BodyTrain spowodowało wzrost aktywności mięśni o 11% w porównaniu z tradycyjnymi butami do chodzenia oraz o 18% w porównaniu z konkurencyjnym obuwiem tego typu.

Obuwie BodyTrain waży zaledwie 279 gramów i jest najlżejsze w swojej kategorii. A lekkie buty to nie tylko komfort poruszania się, ale także mniejsze obciążenie stawów podczas przemieszczania się, treningów czy spacerów.

BodyTrain występują w dwóch wariantach: górna cholewka wykonana jest nubuku lub siateczki. Obie wersje dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych oraz w dwóch różnych fasonach.

Cena: 329 zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.