Nieustanna walka Ewy Farnej ze zbędnymi kilogramami

Ewa Farna to młoda wokalistka, której częścią pracy jest pokazywanie się na scenie i najróżniejszych ściankach. Pomimo mocnego, melodyjnego głosu, cały czas wytykane są jej dodatkowe kilogramy. Artystka podjęła już parę prób zrzucenia zbędnych kilogramów, jednak po kilku miesiącach walki dopadł ją efekt jojo.

Ewa Farna nigdy nie należała do filigranowych osób, a jej walka ze zbędnymi kilogramami trwa już dłuższą chwilę. Waga Ewy skupia ogromne zainteresowanie wśród kolorowej prasy. Piosenkarka jakiś czas temu postanowiła wziąć się za siebie, jednak dodatkowe kilogramy wróciły.

- Zaczyna mnie to denerwować, kiedy moje piosenki idą na margines. Zamiast zajmować się moją nową płytą, piszą tylko o tym, że mam za dużo kilogramów. Jak byłam na gali Czech Music Awards, największym newsem z wydarzenia był mój wygląd. Czeska prasa napisała, że wyglądałam jak dwie Ewy. I pomyślałam, że jeśli wiadomością dnia jest to, że przytyłam, to chyba nie mamy poważnych problemów - mówi Farna.

 

Wokalistka niestety nie przestrzegała podstawowych zasad zdrowego dożywiania. Często jadała na noc przed snem, kiedy nasz metabolizm działa na zwolnionych obrotach i nie można go obciążać kalorycznym jedzeniem.

Z pomocą przyszedł Ewie pewien magazyn o fitnessowej tematyce, który zaprosił ją do specjalnego programu "Bitwa o sylwetkę". Ta walka zaczęła się od przygotowania specjalnego zestawu ćwiczeń, który miał nie tylko pomóc spalać tkankę tłuszczową, ale i poprawić kondycję młodej artystki. Farna ćwiczyła razem z Ewą Chodakowską.

 

Ewa przeszła na dietę glikemiczną. Opiera się na niskich indeksach glikemicznych, a czas spożywania poszczególnych dań wyznaczają ich ładunki glikemiczne. Oczywiście w diecie Ewy nie mogło zabraknąć także potrzebnych tłuszczów, wśród których króluje olej lniany. Efekty przyszły bardzo szybko. Wokalistka schudła aż 5 kilogramów w miesiąc.

- Wydaje mi sie, że mam w sobie dużo więcej endorfin! One naprawdę sprawiają, że cały czas jestem uśmiechnięta. Zauważyłam, że rzadziej łapię infekcje. Nie miewam nieprzyjemnego uczucia przejedzenia i dużo lepiej sypiam. Moje ciało staje się bardziej jędrne, mam dużo lepszą kondycję, mogę wykonywać z moimi tancerzami ruchy, których wcześniej nie dałabym rady zrobić - mówi Ewa.

Ewa FarnaEwa Farna www.ewa-farna.ugu.pl

www.ewa-farna.ugu.pl

Jednak szybkie efekty stosowania wielu diet odchudzających przełożyły się na zdrowie Ewy.

- Stosowałam już ostre diety. Jedna skończyła się tym, że rano zemdlałam. Teraz nie przejdę na restrykcyjną dietę, żeby pokazać, jak bardzo się przejęłam komentarzami o swojej wadze. Dopiero, kiedy sama poczuję, że tego chce, to zabiorę się za siebie - przekonuje Farna.

 

Po walce ze zbędnymi kilogramami Ewę dopadł efekt jojo i zrzucona waga szybko powróciła.

 

Trzymamy kciuki za Ewę i pamiętajcie, że zdrowie jest najważniejsze. Także to psychiczne!

Więcej  historii znajdziesz  TU .

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.