Keton malinowy - suplement wspomagający odchudzanie. Cena, właściwości oraz efekty

Ketony malinowe (raspberry ketones) to organiczne związki chemiczne występujące w malinach, a także w żurawinach i borówkach. Odpowiadają one za walory smakowe żywności przetworzonej, jak i aromatyczne kosmetyków. Oprócz tego ketony malinowe znajdują również zastosowanie w odchudzaniu, ale czy naprawdę działają?

Wśród panującej mody na zdrowy styl życia oraz szczupłą sylwetkę z niskim poziomem tkanki tłuszczowej, jak grzyby po deszczu pojawiają się na rynku coraz to nowsze suplementy wspomagające odchudzanie. Jednym z takich suplementów są właśnie ketony malinowe, które regularnie przyjmowane, podobno wpływają na redukcję tkanki tłuszczowej.

Jaki wpływ na odchudzanie ma keton malinowy?

Właściwości ketonu malinowego są szersze niż można by przypuszczać. Przede wszystkim działa jak termogenik. Termogeniki to substancje, które powodują uwalnianie ciepła z organizmu. Prowadzą one do powstania podwyższonego metabolizmu, zwiększenia wydatków energetycznych oraz przyspieszenia spalania tkanki tłuszczowej. Termogeniki występują w naturalnej postaci w niektórych środkach spożywczych. Keton malinowy powoduje wyrzut norepinefryny, przez co rozgrzewa organizm, powodując podwyższenie jego temperatury, zwiększając tym samym lipolizę, czyli redukcję tkanki tłuszczowej.

Jakie właściwości posiadają ketony malinowe?

Jak się okazuje wspomaganie redukcji tkanki tłuszczowej to nie jedyna zaleta ketonów malinowych. Oprócz odchudzania, keton malinowy ma także cenne działanie prozdrowotne. Solidna dawka antyoksydantów w nich zawarta, poprawia kondycję zdrowotną, a polifenole opóźniają procesy starzenia oraz chronią przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Regularne suplementowanie ketonów malinowych spowalnia procesy starzenia, wpływają na lepszy koloryt oraz sprężystość skóry, a także obniża się poziom złego cholesterolu we krwi.

Badania nad skutecznością stosowania ketonów malinowych

Niestety, do tej pory nie przeprowadzono zbyt wielu badań, które w 100 procentach  potwierdzałyby skuteczność wpływu ketonów malinowych na szybsze odchudzanie. Badania nad ketonem malinowym przeprowadzili japońscy naukowcy, którzy w 2005 roku opublikowali jego wyniki. Badanie przeprowadzone na myszach wykazało, że w przypadku diety bogatej w tłuszcz, ketony malinowe przyczyniają się do obniżenia poziomu trójglicerydów, co pozytywnie wpływa nie tylko na redukcję masy ciała, ale także chroni wątrobę przed niebezpiecznym dla zdrowia otłuszczeniem.

Dawkowanie oraz przeciwwskazania do stosowania ketonów malinowych

Powszechnie stosowane dawki ketonu malinowego wynoszą:

  • 870–3700 mg przy masie ciała równej 70 kg
  • 1100–5000 mg przy masie ciała równej 90 kg
  • 1500–6200 mg przy masie ciała 110 kg

Ze względu na małą popularność ketonów malinowych, póki co nie zauważono żadnych efektów ubocznych ich stosowania. Suplementowanie ketonu malinowego przeciwwskazane jest jedynie astmatykom oraz osobom chorującym na nadciśnienie.

Zobacz także: Traganek - roślina na zdrowie i lepsze samopoczucie

5 największych metamorfoz gwiazd

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.