Blizny, rozstępy, żyłki - jak poprawić wygląd nóg?

Blizny, rozstępy, żyłki sprawiają, że nogi nie wyglądają atrakcyjnie. Na szczęście masz do wyboru kilka sposobów, żeby te niedoskonałości zamaskować. 

Rozszerzone naczynka - skleroterapia, laser, prąd

Rozszerzone naczynka na nogach to problem wielu kobiet. Jak sobie z nimi radzić? Niestety możesz jedynie zapobiegać powstawaniu rozszerzonych naczynek stosując balsamy z kasztanowcem albo biorąc suplementy przeciwdziałające temu problemowi. Naczynka, które już są widoczne usuniesz u lekarza. Metod jest sporo. Najpopularniejsze to skleroterapia, czyli wstrzykiwanie w widoczne naczynia preparatu, który powoduje zamykanie naczynka. Skleroterapia najskuteczniej działa na nogach. Siateczkę naczynek usuwa się metodą elektrokoagulacji (za pomocą elektrody przewodzącej prąd) albo laseroterapii (światło lasera pochłaniane jest przez barwnik hemoglobiny, zawarty w czerwonych krwinkach)

Żyłki, siniaczki, przebarwienia, blada skóra - rajstopy w sprayu i korektory

Wygląd ciała błyskawicznie poprawią spreje koloryzujące w postaci np. rajstop w spreju. Taki kosmetyk barwi skórę, nadaje jej zdrowy koloryt, udaje opaleniznę (jeśli wybierzesz "opalony" kolor), do tego jest wodoodporny, nie ściera się podczas dnia, a wieczorem wystarczy go zmyć pod prysznicem. W przyciemnianiu ciała i ukrywaniu pajączków, przebarwień i żyłek sprawdzą się także samoopalacze i balsamy samoopalające. Ich użycie wymaga nieco wprawy, ale dzięki nowym formułom (jak pianka, mus albo spray) nawet amator sobie poradzi. Najbardziej popularne są rajstopy w spreju Sally Hansen, ale znajdziesz je także w ofercie marki Barry czy W7.

Jeśli masz na nogach żyłki albo często przytrafiają ci się siniaczki, możesz je ukryć korektorem do twarzy w kolorze żółtym lub pomarańczowym (one zneutralizują niebieski odcień żyłek, żylaków i siniaczków). Jeśli masz do ukrycia większe sprawy, jak blizny, rozstępy, a nawet tatuaże - użyj korektora do ciała Kryolan Dermacolor. Odporny na wodę i ścieranie korektor ma bardzo dobre właściwości kryjące. Świetnie sprawdza się w tuszowaniu wszelkich niedoskonałości skóry powstałych na większych obszarach ciała.

Blizny i rozstępy - terapia łączona

- W lecie możemy poddać się wybranym terapiom redukcji blizn i rozstępów, jednak powinniśmy zachować wtedy szczególną ostrożność i zapewnić skórze ochronę przed promieniowaniem UV. - podkreśla dr n. med. Marcin Bieńkowski. Jakie zabiegi są najbardziej skuteczne? W klinikach Esteticmed.pl rekomendowane są terapie łączone, które opierają się na działaniu kilku laserów fraksyjnych (Pixel, Fraxel, Mosaic eCO2) oraz plazmy fraksyjnej. Za ich pomocą lekarz wykonuje w skórze objętej leczeniem tysiące drobnych, głębokich mikrouszkodzeń termicznych - tak zwanych stref mikrotermalnych. Strefy te, dzięki systemowi skanowania impulsów lasera, tworzone są bardzo równomiernie i precyzyjnie zarówno w zakresie rozmieszczenia ich na powierzchni, jak i głębokości w naskórku i skórze właściwej. Wokół stref mikrotermalnych pozostają nietknięte leczeniem mostki tkanki zdrowej, które aktywnie uczestniczą w procesach szybkiej i intensywnej odnowy bez ryzyka powikłań.

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.