Anna Lewandowska poleciała do Abu Dhabi na letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Anna Lewandowska, jako prezes Olimpiad Specjalnych, już od kilku lat kieruje największym w Polsce stowarzyszeniem dla zawodników z niepełnosprawnością intelektualną. Z okazji letnich igrzysk wybrała się do Abu Dhabi, by wspierać reprezentację naszego kraju, co uwieczniła na Instagramie.
Zobacz wideo

Anna Lewandowska jest Mistrzynią Świata, Europy i Polski w karate tradycyjnym. Na swoim koncie ma aż 38 medali – w tym tytuł Mistrzyni Świata. Od wielu lat propaguje zdrowy styl życia, jest twórczynią Healthy Center by Ann, marki Foods i Baby by Ann, sieci kawiarni Healthy Store by Ann oraz autorką aplikacji Diet & Training by Ann. Od kilku lat realizuje się również jako prezes Olimpiad Specjalnych Polska.

Już 14 marca 2019 roku, w Abu Dhabi rozpoczną się światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, gdzie o medale zmierzą się osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Nie mogło zabraknąć na nich również Anny Lewandowskiej, która swoją funkcję prezesa traktuje niezwykle poważnie.

Anna Lewandowska w drodze na na letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych 

Na swoim Instagramie, Anna Lewandowska opublikowała zdjęcie z lotniska, by podzielić się z obserwatorami wiadomością, że jest właśnie w drodze na to niezwykle ważne dla niej wydarzenie.

Wsparcie dla sportowców zawsze potrzebne. ????Po trudnym wieczorze... Obowiązki wzywają... Wsiadam właśnie do samolot i lecę...Już dziś CEREMONIA OTWARCIA ŚWIATOWYCH LETNICH IGRZYSK OLIMPIAD SPECJALNYCH. Zapraszamy do kibicowania Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych Abu Dhabi 2019. 64 zawodników wystartuje w 17 dyscyplinach sportowych. #GrajmyRazem ma moc! W imieniu zawodników proszę o WASZE wsparcie, zapraszam na profil @olimpiadyspecjalnepolska i udostępnianie.Dziękuję Wam! Trzymajcie mocno kciuki za tych wspaniałych zawodników - napisała pod fotografią Anna Lewandowska.
 

W jakich dyscyplinach lgrzysk Olimpiad Specjalnych wezmą udział zawodnicy z Polski?

64 zawodników z całej Polski będzie rywalizować w Abu Dhabi oraz Dubaju w aż 17 dyscyplinach sportowych: koszykówce, piłce nożnej 7-osobowej (w której reprezentuje Polskę drużyna żeńska), lekkiej atletyce, pływaniu, bowlingu, kolarstwie, badmintonie, trójboju siłowym, tenisie, tenisie stołowym, gimnastyce, jeździe konnej, wrotkarstwie, kajakarstwie, judo i golfie. 

Z okazji letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych mieliśmy przyjemność porozmawiać o nich z samą Anną Lewandowską. Jesteście ciekawi, co nam powiedziała? Cały wywiad znajdziecie tutaj: "Ludzie boją się tego, czego nie znają" - mówi Anna Lewandowska, prezes Olimpiad Specjalnych

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.