Ewa Chodakowska: Bikini. Program treningowy, który spala tłuszcz w 4 tygodnie? [TEST]

Ewa Chodakowska stale nas zaskakuje nowym ćwiczeniami. Program Bikini jest nastawiony na spalanie tkanki tłuszczowej, dzięki czemu mamy szansę uwidocznić swoje mięśnie. Trenowałyśmy razem z Ewą przez 4 tygodnie i sprawdziłyśmy czy Bikini działa na ciało.
Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl

Rozgrzewka

Ewa Chodakowska Bikini składa się z: Rozgrzewki, Rundy I, Rundy II oraz Rozciągania. Sami możemy wybrać długość treningu: 20 lub 40 minut. Jak twierdzi trenerka, pierwsze efekty powinny być widoczne już po 4 tygodniach.

Ewa Chodakowska, jak każdy swój program również i Bikini rozpoczyna od rozgrzewki. Trwa ona 5 minut. Podczas tej części programu Bikini spokojnie przygotujemy całe ciało do głównego treningu: ramiona, tułów, pośladki oraz nogi. Mamy sześć ćwiczenia: marsz, skręty tułowia, krążenia ramion, squat z krzyżowaniem ramion, trucht oraz pajace. Całość powtarzamy dwa razy.

Rozgrzewka nie jest zbyt dynamiczna, więc nie powinna stanowić problemu również dla osób początkujących. Pamiętajmy, że nie możemy pominąć tego elementu. Przede wszystkim, dzięki dobrze rozgrzanym mięśniom nasz trening będzie bardziej efektywny. Ponadto chroni to nasze ciało przed ewentualnymi kontuzjami, których moglibyśmy się nabawić, gdybyśmy rozpoczęli intensywne ćwiczenia bez uprzedniego rozgrzania się.

SPRAWDŹ: program sukces spala tłuszcz i rzeźbi ciało

Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl

Runda I

Pierwsza część programu Bikini trwa 20 minut i składa się z 30 ćwiczeń. Każde z nich wykonujemy przez 30 sekund, a następnie odpoczywamy przez 10 sekund. Podczas treningu przeplatają się ćwiczenia wykonywane w pozycji stojącej oraz te wykonywane na macie. Przy każdym ćwiczeniu Ewa Chodakowska pokazuje wersję podstawową oraz zaawansowaną. Dzięki temu w zależności od swoich sił i możliwości możemy indywidualnie dobrać stopień intensywności ćwiczeń.

Pierwsza runda Bikini zawiera elementy wypadów, przeskoków, squatów, podporów oraz biegu. Dzięki przeplataniu się ćwiczeń statycznych z dynamicznymi, nasze ciało cały czas jest rozgrzane i podtrzymujemy stałe tętno.

Trening Bikini zdecydowanie przypadł nam do gustu. Czułyśmy się zmęczone, ale i zadowolone z wykonanej pracy. Zrealizowanie nawet jedynie tej części programu sprawia, że następnego dnia z pewnością będziemy czuć zakwasy. Pomimo tego, że cześć składała się z wielu ćwiczeń, nie miałyśmy problemu z ich powtórzeniem oraz zachowaniem odpowiedniej techniki.

ZOBACZ: 10 razy, kiedy ewa Chodakowska zaskoczyła nas swoją figurą

Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl

Runda II

W drugiej części Bikini powtarzamy wszystkie ćwiczenia z pierwszej rundy. Początkowo sądziłyśmy, że będą to nowe ćwiczenia. Nie ukrywam, że pomimo tego, iż przypadła nam do gustu runda pierwsza, to chciałybyśmy wykonać inny zestaw ćwiczeń. Tu również mamy pokazane wersje podstawowe oraz zaawansowane poszczególnych elementów.

Bikini nie zawiera zbyt skomplikowanych ćwiczeń, dzięki czemu możemy lepiej skoncentrować się na ich technice. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fitnessem z pewnością nie powinny mieć problemów z ich wykonaniem. Ważne, aby dokładnie słuchać poleceń Ewy Chodakowskiej, która wyjaśnia, jak poprawnie technicznie należy je wykonywać.

ZOBACZ: secret to trening oddechu i mięśni głębokich całego ciała

Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl

Rozciąganie

Ostatnia część programu Bikini to stretching. W pozycji stojącej rozpoczynając od dłoni i ramion, stopniowo przechodzimy do rozciągania wszystkich części ciała. Wydłużamy tułów, plecy oraz mięśnie nóg, zarówno przednią, jak i tylną część. Nie wykonujemy żadnych pozycji w leżeniu.

Rozciąganie jest niezwykle przyjemnym, ale i bardzo ważnym elementem każdego treningu. Pamiętajmy, aby go nie pomijać. Nie tylko chroni nasze ciało przed kontuzjami, ale i wysmukla mięśnie, nadając im piękny kształt. Ewa Chodakowska wykonała rozciąganie w niecałe 10 minut. Niestety to zbyt krótki czas na rozluźnienie, po tak intensywnym treningu. Polecamy zdecydowanie wydłużyć stretching nawet do 30 minut.

POZNAJ: trening przyspieszający metabolizm, który możesz zrobić w domu

Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl

Bikini to program ćwiczeń dla każdego

Program Ewy Chodakowskiej Bikini jest propozycją dla wszystkich, którzy pragną osiągnąć piękną sylwetkę. Trening został przygotowany z myślą o początkujących, jak i zaawansowanych osobach. Energetyczne ćwiczenia pozwalają się nie tylko dobrze zmęczyć, ale przy tym i doskonale bawić. Ćwiczenia są różnorodne, ale niezbyt skomplikowane, więc z pewnością każdy będzie umiał je powtórzyć za Ewą Chodakowską. Faktycznie, jak twierdzi trenerka już po 4 tygodniach można zauważyć zmianę w swojej sylwetce, dzięki stopniowej utracie tkanki tłuszczowej.

Jednym z minusów Bikini jest mało dynamiczna muzyka. Jest ona niezwykle istotna podczas ćwiczeń, ponieważ dodaje energię. W programie Ewy Chodakowskiej muzyka, która leci w tle nie porywa do działania. Być może w założeniu miała być na tyle niewyrazista, by nie przeszkadzała trenerce w prowadzeniu ćwiczeń.

Minusem programu Bikini jest brak ćwiczeń dedykowanych mięśniom brzucha. Oczywiście podczas całego treningu pracują te partie mięśniowe, jak chociażby podczas podporów. Jednak nie ma ćwiczeń typowo na pracę brzucha. Jeżeli ktoś poczuje niedosyt może sięgnąć np. po program Secret.

Na koniec warto również podkreślić, że niestety obydwie rundy treningowe mają te same ćwiczenia. W związku z tym, wykonując 20 czy 40 minut treningu, będziemy robić te same sekwencje.

ZOBACZ: jak przygotować formę na lato

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.