Ewa Chodakowska przestrzega przed piciem kawy "Pijesz KAWĘ KULOODPORNĄ? Przemyśl to??". Dlaczego?

Jeszcze jakiś czas temu kuloodporna kawa była największym dietetycznym trendem. Ewa Chodakowska twierdzi, że picie jej niestety nie jest dla każdego bezpieczne, a nawet może prowadzić do poważnych chorób.
Kuloodporna kawa Kuloodporna kawa fot. Fotolia

Kuloodporna kawa

Kuloodporna kawa do niedawna była największym dietetycznym trendem wśród fit freaków. Przygotowanie jej jest bardzo proste, a nutka kokosa dodaje kawie jeszcze lepszego smaku. Wielu uważało również, że picie takiej kawy w połączeniu z kuloodporną dietą może przyczynić się do szybszej utraty zbędnych kilogramów. 

Kuloodporna kawa zawiera dużo zdrowych tłuszczy Kuloodporna kawa zawiera dużo zdrowych tłuszczy www.instagram.com/chodakowskaewa

Kuloodporna kawa zawiera dużo zdrowych tłuszczy

Nie da się temu zaprzeczyć, że kuloodporna kawa jest źródłem zdrowych tłuszczy takich jak kwasy omega 3 i omega 6. Zawierają one substancje przeciwzapalne, które spowalniają procesy starzenia się, działają przeciwzapalnie, a także zapobiegają chorobom układu krążenia i cukrzycy. 

Ania Lewandowska uwielbia tę kawę Ania Lewandowska uwielbia tę kawę www.instagram.com/annalewandowskahpba

Ania Lewandowska uwielbia tę kawę

Trenerka Ania Lewandowska nie raz w swoich social mediach i na blogu promowała właśnie ten rodzaj kawy. Ania udoskonalała ją także dodając do napoju mus kokosowy z jej sklepu. 

Chodakowska uważa, że nie powinniśmy pić tej kawy Chodakowska uważa, że nie powinniśmy pić tej kawy www.instagram.com/chodakowskaewa

Chodakowska uważa, że nie powinniśmy pić tej kawy

Niedawno na Instagramie Ewy Chodakowskiej pojawił się post, w którym twierdzi ona, że kuloodporna kawa nie jest super dietą, a przepisem na dysbiozę. 

DWIE ŁYŻKI OLEJU KOKOSOWEGO DZIENNIE - SUPER DIETA CZY PRZEPIS NA DYSBIOZĘ JELITOWĄ? W wielu źródłach przeczytasz, że dwie łyżki oleju kokosowego dziennie, to najlepszy przepis na zdrowie i zgubienie zbędnych kilogramów.. Czy na pewno...? Olej kokosowy to w 86% tłuszcze nasycone, m.in kwas tłuszczowy mirystynowy i palmitynowy.. ?? Spożywany w nadmiernych ilościach, kwas mirystynowy ma właściwości: - miażdżycotwórcze - prozapalne, - uszkadza śluzówkę jelitową, - wpływa na zubożenie flory bakteryjnej jelit, - może powodować endotoksemię - czyli dostawanie się toksyn z jelit do krwi - może przyczyniać się do rozwoju insulinooporności... 
Pijesz KAWĘ KULOODPORNĄ?  Przemyśl to?? - pisze Ewa Pijesz KAWĘ KULOODPORNĄ? Przemyśl to?? - pisze Ewa www.instagram.com/chodakowskaewa

Pijesz KAWĘ KULOODPORNĄ? Przemyśl to?? - pisze Ewa

W dalszej części posta na Instagramie Ewa pyta swoje fanki czy piją kawę kuloodporną, a jeżeli to robią to powinny to przemyśleć. 

Pijesz KAWE KULOODPORNĄ?
Przemyśl to?? Wg Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dzienne spożycie wszystkich tłuszczów nasyconych nie powinno przekraczać 21,5g (przy diecie 2000-2200kcal), a jedna łyżka oleju kokosowego waży 25g!
Jednym słowem, taką dietę odradzamy!
Szczególnie koktajle, smoothie, do których dodatkowo dorzucacie olej kokosowy i często chwaloną KAWĘ KULOODPORNĄ
Chodakowska nie namawia do odrzucenia tłuszczów w całości Chodakowska nie namawia do odrzucenia tłuszczów w całości www.instagram.com/chodakowskaewa

Chodakowska nie namawia do odrzucenia tłuszczów w całości

Oczywiście w naszej diecie potrzebne nam są tłuszcze tak samo, jak białko czy węglowodany. Ewa zwraca jednak uwagę by zachować w tym wszystkim umiar i zdrowy rozsądek.

Nie oznacza to jednak, że należy w ogóle odstawić tłuszcze nasycone.. Kwas mirystynowy jest nam potrzebny w prawidłowych ilościach.. Jest on ważnym związkiem energetycznym, zakotwicza białka w błonach komórkowych, a jego deficyt powoduje dezaktywację witaminy D! Z olejem kokosowym, jest podobnie z jak pozostałymi tłuszczami zawierającymi powyższe kwasy nasycone (masło, śmietana, żółty ser, smalec, czerwone mięso) możemy go stosować, ale w ograniczeniach!
Nieprawdą jest to co proponują firmy sprzedające, że wystarczą tylko 2 łyżki oleju kokosowego dziennie dla zdrowia.To będzie 50 g tłuszczów nasyconych pozyskanych tylko z samego oleju kokosowego, a co jeśli tego dnia zjesz jeszcze czerwone mięso i mizerię ze śmietanką. Ważny jest rozsądek i balans, bo każdego dnia musimy w odpowiedniej ilości wprowadzać wszystkie grupy tłuszczowe do organizmu: - nasycone, - jednonienasycone - wielonienasycone ... i koniecznie skupić się na tych ostatnich, najważniejszych dla zdrowia.. 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.