mazurek

Więcej o:

mazurek

• Zuzanna Mazurek blisko podium

Zawodniczka z Kraśnika uzyskała w finale 100 m stylem grzbietowym 1.03,10. Zwyciężyła Grace Loh (Australia) - 1.02,02. Warto dodać, że w półfinale Zuzanna Mazurek ustanowiła rekord Polski seniorek - 1.02,84. Pływaczka Fali już wcześniej zapewniła sobie start na igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

• Trzy razy złoto Zuzanny Mazurek

rekord należał do doskonale znanej na Lubelszczyźnie z racji występów w Avii Świdnik Aleksandry Miciul. Tym wynikiem Mazurek wypełniła minimum na mistrzostwa Europy, które rozegrane zostaną w Rijece. W finale wychowanka trenera Grzegorza Mazurka popłynęła jeszcze szybciej i uzyskała 2.08,02. W finale

• Zuzanna Mazurek pływacką mistrzynią świata

17-Zuzanna jest w znakomitej formie. W wyścigu po złoto Mazurek poprawiła w Monterrey własny rekord Polski seniorek i uzyskała 2.12,56. Dzień wcześniej kraśniczanka, która teraz jest uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu, startowała w Meksyku na dystansie o połowę krótszym zajęła

• Medale Zuzanny Mazurek i Macieja Certy

, który przypłynął do mety około cztery sekundy przed Certą. W trzecim dniu mistrzostw nasz pływak był trzeci na 100 m stylem klasycznym wyprzedzony przez Adama Marciszewskiego z Polonii Warszawa i Damiana Nasiłowskiego z MKP Szczecin. Podwójną mistrzynią Polski została także zawodniczka Fali Kraśnik Zuzanna Mazurek

• Trzeci finał Zuzanny Mazurek na mistrzostwach świata

koronnej konkurencji - 200 m st. grzbietowym - Zuzanna nie miała sobie równych i wygrała w czasie 2.12,56, co jest także nowym rekordem kraju seniorek. Z kolei w ostatnim starcie na 50 m st. grzbietowym Mazurek zajęła piąte miejsce (29,67). Wygrała Amerykanka Grace Loh, która uzyskała rezultat 28,83