Skinny Fat - co oznacza bycie "chudym grubasem"?

Ty trzymasz dietę i regularnie odwiedzasz siłownię, gdy tymczasem twoja koleżanka opycha się fast foodami i brzydzi się wysiłkiem fizycznym, a mimo to udaje jej się zachować niemal idealną sylwetkę? Pozory mylą - okazuje się, że można być chudym i grubym jednocześnie!

gggggggg przystanekuroda.pl przystanekuroda.pl

Pokolenie "skinny fat" to osoby, które nie zwracają uwagi na to co jedzą (mogą pochłaniać dużo śmieciowego jedzenia) i nie uprawiają żadnego sportu, a mimo to są szczupłe. Nie można opychać się bezkarnie słodyczami i fast foodami - osoby te, choć wyglądają super w ubraniu, dzięki szczupłej sylwetce, pod okryciem wierzchnim kryją często cellulit, obwisłą skórę na brzuchu i rozstępy. Poziom tkanki tłuszczowej tych osób często przekracza normę, przy jednoczesnym niskim poziomie tkanki mięśniowej.

Skinny fat to także osoby, którym udało zrzucić się zbędne kilogramy na diecie niskokalorycznej, ale nigdy nie próbowały żadnej aktywności fizycznej - w efekcie zostają im zaburzone proporcje ciała i nadmiar obwisłej skóry.

Znane są przypadki kobiet, które musiały poddać się liposukcji mimo rozmiaru 0!

hmhm crossfitrehoboth.com

crossfitrehoboth.com

gggggggggggggg fitnessrevolutionrowlett.com fitnessrevolutionrowlett.com

rear view of pretty muscular womanrear view of pretty muscular woman burnthefat.com burnthefat.com

Najbardziej znanym przykładem "chudego grubasa" jest aktorka znana z American Pie - Tara Reid.

Trzeba przyznać, że w ubraniu prezentuje się dobrze, lecz wystarczy rzucić okiem na jej zdjęcia w bikini, by dowiedzieć się czym jest skinny fat:

gggggggg losecellulite.org losecellulite.org

Tylko od nas zależy czy postawimy na zdrowe jedzenie i wysiłek fizyczny. Naprawdę warto!

Więcej historii znajdziesz  TU .

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.