The Body Shop Argan Oil Bath & Bodycare - olej arganowy pielęgnuje skórę

Olej arganowy, dzięki zawartości kwasów tłuszczowych nawilża, regeneruje i chroni skórę. Olej pozyskiwany z dzikiego drzewa arganowego znajdziesz w nowej linii Wild Argan Oil & Bodycare od The Body Shop.

Olej arganowy odżywia i chroni włosy i skórę

Głęboko w afrykańskich górach Atlas, na terenie Maroka, rośnie dzikie drzewo arganowe - to jedyne miejsce, gdzie występuje ono w sposób naturalny. Tutaj berberyjskie kobiety ręcznie zbierają i pieczołowicie rozłupują orzechy najwyższej jakości, z których następnie powoli wyciska się ekstrakt - przejrzysty olej , gotowy do wykorzystania przy produkcji nowej linii Argan Oil Bath & Bodycare od The Body Shop.

Przez wieki berberyjskie kobiety używały oleju arganowego, jako części swoich hammamskich rytuałów upiększających, aby odżywić, oraz ochronić skórę i włosy od saharyjskich wiatrów i palącego słońca. Jest on bogaty w kwasy tłuszczowe, w tym kwas linolowy (omega 6) i naturalny tokoferyl, czyniące go pierwszorzędnym produktem odżywczym, dzięki którym zyskał miano "króla olejów".

4 naturalne składniki, których warto szukać w kosmetykach

The Body Shop stworzył linię Wild Argan Oil & Bodycare. Kolekcja zawiera dziewięć specjalistycznych produktów:

Masło do ciała (200 ml, 69 zł)

Olej rozświetlający (150 ml, 69 zł)

Płyn do kąpieli (250 ml, 45 zł)

Gruboziarnisty peeling (200 ml, 65 zł)

Balsam do ciała (250 ml, 45 zł)

Żel pod prysznic (250 ml, 25 zł)

Mydło do masażu (150 g, 19 zł)

Skoncentrowany olej (50 g, 39 zł)

Balsam do ust (20 ml, 25 zł)

Testujemy balsamy nawilżające

Rytuał rozświetlający Wild Argan Oil Bath & Bodycare

Krok 1. Nastrój się pozytywnie

Kluczową częścią Hammamu jest pozwolenie sobie na odprężenie i chwilowe odejście od codziennej rutyny. Znajdź trochę czasu dla siebie - przygaś światła, zapal świeczki i weź głęboki oddech. Teraz możesz zanurzyć się w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do kąpieli Wild Argan Oil, lub pod gorącym od pary prysznicem, by ukoić i wygładzić skórę, otworzyć pory i przygotować się do dalszych zabiegów.

Krok 2. Oczyszczanie

Teraz czas na dokładne oczyszczanie z gruboziarnistym peelingiem Wild Argan Oil. Złuszcz martwe komórki skóry, a następnie pozbądź się napięcia z naszym mydłem do masażu. Wskazówka pielęgnacyjna: strumień chłodnej wody zamknie pory i przygotuje skórę na głębokie nawilżanie.

Krok 3. Nawilżanie

Nałóż obficie bogate masło do ciała Wild Argan Oil, lub jeśli wolisz lżejsze nawilżenie, balsam do ciała Wild Argan Oil. Dodatkowo pokryj wyjątkowo suche partie skóry warstwą skoncentrowanego oleju.

Krok 4. Rozświetlanie

Na koniec pokryj skórę rozświetlającym olejem, żeby uzyskać złocisty blask i efekt jedwabistej gładkości.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.