Najbardziej kultowe buty Nike - 3 ponadczasowe modele

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele najróżniejszych sneakersów, lecz i tak największą popularnością wciąż cieszą się kultowe, niezmienne od wielu lat fasony. Zobaczcie trzy najpopularniejsze modele butów Nike, które dzięki swojemu ponadczasowemu designowi i uniwersalnej stylistyce osiągnęły już miano nieśmiertelnych!

Nike Air Force One

Sneakersy Air Force One to buty legendarne. Model ten po raz pierwszy wyprodukowany został ponad 35 lat temu i od tego czasu nieprzerwanie cieszy się ogromną popularnością. Dostępny w trzech wersjach (low, mid oraz high), świetnie komponuje się z każdą casualową stylizacją. Jednym z charakterystycznych elementów butów Air Force One jest mała, metalowa blaszka z napisem "AF - 1" umieszczona na sznurówkach. Deubré - bo tak brzmi jej oficjalna nazwa - została stworzona w 1994 roku przez projektanta Nike Damona Clegga i co jakiś czas zmienia swój design. Air Force One to jeden z najpopularniejszych i zarazem jeden z najbardziej dochodowych modeli Nike, który przez 35 lat zarobił dla firmy ponad 28 miliardów dolarów. 

Air Force OneAir Force One Materiały partnerów

Nike Air Max

Air Max to jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli Nike. Na rynku po raz pierwszy pojawił się w roku 1987 roku i od tego czasu nie schodzi ze szczytów popularności. Air Max to buty, które zostały stworzone zostały przede wszystkim z myślą o biegaczach. Wyposażone w innowacyjny system poduszkowy, miały za zadanie amortyzować wstrząsy oraz zapewniać maksymalny komfort podczas każdego dłuższego i krótszego dystansu. Pomimo tego, że początkowo buty te dedykowane były jedynie sportowcom, szybko stały się popularne także w innych kręgach. Nike Air Max podbiły serca milionów ludzi na całym świecie, na stałe wchodząc do kanonu mody streetwear. 

Nike Air MaxNike Air Max Materiały partnera

Nike Cortez

Nike Cortez to model z ponad 50-letnią tradycją. I choć stworzony został w 1967 roku, to po raz pierwszy zaprezentowano go dopiero 5 lat później podczas NSGA w Chicago. Zaprojektowany przez Billa Bowerman (założyciela marki Nike), dzięki innowacyjnemu połączeniu piankowej podeszwy z zamszowo-nylonową cholewką, zyskał uznanie zwłaszcza wśród sportowców, którzy doceniali go za niesamowitą lekkość, wygodę oraz trwałość. Do wzrostu popularności Nike Cortez przyczynił się także film "Forrest Gump", gdzie główny bohater przebiegł w tym modelu całe USA. 

Nike CortezNike Cortez Materiały partnera

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.