Najnowsze badania: czerwone wino pomaga spalać tłuszcz!

Ktoś, kto chce zrzucić kilka kilogramów, wcale nie musi rezygnować z lampki czerwonego wina. Jest ono wręcz wskazane w diecie osób, które zmagają się ze zbędnymi kilogramami! Tak twierdzą amerykańscy naukowcy!

Ten fakt potwierdzili badacze z trzech uczelni w Stanach Zjednoczonych, którzy rezultaty swoich badań opublikowali w naukowym magazynie "Journal of Nutritional Biochemistry".

Naukowcy dowiedli, że picie wina i soku z czerwonych winogron przyspiesza metabolizm i usprawnia pracę otłuszczonej wątroby!

By potwierdzić naukowo ten fakt, eksperci wyhodowali w laboratorium otłuszczoną wątrobę. Następnie poddali organ działaniu czterech związków chemicznych występujących w winogronach. Okazało się, że pod wpływem jednego z przeciwutleniaczy, komórki tłuszczowe w wątrobie przestały rosnąć i się powielać. Co więcej, napędził metabolizm kwasów tłuszczowych, z którymi zmaga się ten organ.

Należy jednak pamiętać, że wino czy sok winogronowy powinny być pite z umiarem! Lampka czerwonego wina wypijana do kolacji z pewnością nam nie zaszkodzi :) Napędzi metabolizm i obniży poziom cukru we krwi.

WIĘCEJ PORAD ZNAJDZIESZ TUTAJ .

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.