6 kobiecych "niedoskonałości", które mężczyźni uwielbiają

Spędzają nam sen z powiek, nie znosimy ich i za wszelką cenę chcemy się pozbyć. Kobiece kompleksy dotyczące ciała... Przez nas znienawidzone, przez mężczyzn niejednokrotnie uwielbiane. Jakie "niedoskonałości" ich kręcą?

Duża pupa

.myfitness.pl

Klepsydra, wiolonczela, butelka szampana Dom Perignon - to właśnie te kształty przywodzi mężczyznom na myśl nasza figura... Nawet twórca butelki coca-coli inspirował się kobiecą sylwetką.

Media od lat kreują modę na jak najszczuplejsze kobiece kształty. Kreatorzy mody, czy tego chcieli, czy nie - wykreowali modę na chłopczycę (wąskie biodra i prawie płaska pupa). Głównie z tego powodu - kobiety dążą do ideału w rozmiarze XS.

Nie każda z nas ma jednak fizyczne predyspozycje do tego, by być chudą, przez co wpadamy w kompleksy. Czasami jednak, nasze "przekleństwo" może okazać się największym błogosławieństwem! Mężczyźni uwielbiają kobiece pupy i to wcale nie te najchudsze!

Jennifer Lopez w sukience projektu Victorii Beckham Jennifer Lopez w sukience projektu Victorii Beckham fot forum/ East News

Gwiazdy stawiają na krągłości

Biodra i pośladki stanowią magazyn tkanki tłuszczowej. Jeśli jest jej za dużo - popadamy w kompleksy. Wiele kobiet ma taką figurę, że właśnie okolice bioder powiększają się pierwsze i nawet intensywne ćwiczenia niejednokrotnie nie zmieniają tej sytuacji.
Diety nie są na dłuższą metę skuteczne, ponieważ osoby z genetyczną predyspozycją do krągłej pupy schudną w każdym miejscu, ale nie tam, gdzie najbardziej by sobie tego życzyły. Krągłości pozostaną, zmniejszy się co najwyżej ich obwód. Analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku osób z płaską pupą - mogą przybrać na wadze, a mimo to pośladki nie nabiorą krągłego kształtu.

Wbrew pozorom krągłe pośladki są w wielu przypadkach ucieleśnieniem męskich fantazji. Nie bez powodu najsłynniejsza pupa światowego showbiznesu - Jennifer Lopez ubezpieczyła ją na kilkaset milionów dolarów! Artystka jest z niej bardzo dumna: - Na siłowni dużo czasu poświęcam ćwiczeniom rzeźbiącym pośladki. Jestem dumna, jeśli ktoś mówi, że mam dużą pupę.

Brak makijażu

Kiedy faceci mówią, że najbardziej kochają nas rano, tuż przed zrobieniem makijażu - najczęściej wcale nie kłamią.

Wiele kobiet nie wyobraża sobie, by bez makijażu wyjść chociażby do sklepu. Inne panie niestety mocno przesadzają z ilością nakładanych kosmetyków. Nie chodzi przecież o to, by na co dzień wyglądać jak gwiazda filmowa na czerwonym dywanie. To właśnie swego rodzaju naturalność jest przez mężczyzn pożądana.

Nasze samopoczucie też jest ważne, więc makijaż tak - ale bez przesady. Maska na twarzy sprawia, że wyglądamy sztucznie, skóra nie oddycha, szybciej się starzeje i pojawiają się na niej niedoskonałości, które najczęściej są zakrywane pod kolejną, jeszcze grubszą warstwą kosmetyków.

Po pierwsze odpowiednia pielęgnacja, makijaż zawsze znajduje się w tym przypadku na drugim miejscu!

1958 r. 1958 r. EAST NEWS/

Fryzura w lekkim nieładzie

Idealne uczesanie najbardziej kobiece? Nie zawsze!

Mężczyznom podoba się to, co dzikie i nieujarzmione. Czasem mniej dopracowana fryzura wygląda bardziej interesująco, zwłaszcza, gdy panuje na niej kontrolowany bałagan!

To sprytny sposób na dodanie sobie odrobiny charakteru i wyrazistości. Na pozór niedbale wykonane upięcia symbolizują swobodę.

Warto pamiętać, że delikatny bałagan na włosach sprawi, że uczesanie będzie wyglądało bardziej dziewczęco.

Ćwiczenia mięśni brzucha Ćwiczenia mięśni brzucha

Spocone po treningu ciało

Kobiety w większości przypadków mają obsesję na punkcie potu. Nie znosimy się pocić i źle się wówczas czujemy. Mężczyznom jednak podoba się kobiece ciało po treningu. Budzi w nich bowiem zupełnie inne skojarzenia, które mają dla nich pozytywne konotacje.

Oczywiście higiena przede wszystkim! Zawsze i wszędzie - nie wstydźmy się jednak naturalnej reakcji organizmu, jaką jest wydzielanie w trakcie ćwiczeń potu, nie wszystkim źle się kojarzy...

Melanie Brown Melanie Brown JUAN GARCES / SPLASH NEWSEAST NEWS/Juan Garces / Splash News

Wyrzeźbione mięśnie

Większość trenujących kobiet sceptycznie podchodzi do treningu siłowego w obawie przed zbytnim wyrzeźbieniem mięśni ciała.

Jednak najbardziej odpowiedni dla kobiet program powinien polegać na takim ułożeniu ćwiczeń, by modelować ciało. Większość kobiet wybiera się na siłownię, by poprawić jego jędrność i elastyczność oraz wymodelować sylwetkę. Jednak bez ćwiczeń siłowych jest to trudne do wykonania, bo powinny one stanowić nieodłączny element treningu.

Ciała kobiet nie są zdolne do budowania takiej masy mięśniowej jak ciała  mężczyzn, a lekko podkreślona rzeźba mięśni brzucha czy rąk wygląda zdecydowanie bardziej atrakcyjnie, niż zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej w tych samych miejscach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.