9 kroków do osiągnięcia sukcesu

Sukces jest poza twoim zasięgiem? Nigdy nie myślałaś o sobie jako o kobiecie, która może osiągnąć wszystko, o czym pomyśli? Milena Post z All For Body zdradza 9 sposobów, które przybliżą cię do osiągnięcia sukcesu.
Kobieta Kobieta 123rf.com

Uwierz w siebie

Jest o jeden z najważniejszych czynników osiągnięcia sukcesu.Ważne, żebyś zawsze znała swoją wartość, była świadoma swoich mocnych stron, kompetencji, talentów. Jeżeli sama będziesz przepełniona wiarą w siebie, inni również zaczną Cię tak postrzegać. To z kolei przełoży się na wzbudzenie własnego autorytetu w oczach innych i wiarygodności.

Jeżeli masz problem z wiarą w siebie, polecam krótkie ćwiczenie, które już po kilku dniach stosowania da niesamowite efekty! Powtarzaj codziennie, w różnych sytuacjach słowa: jestem świetny, mogę, potrafię, zrobię to lepiej niż ktokolwiek inny. Zapewniam Cię, że Twoja wiara w siebie znacznie wzrośnie. Ludzie na ogół mają tendencje do używania słów: to niemożliwe, nie potrafię itd. Jeżeli również ich używasz, od teraz wykreśl je ze swojego słownika.

Zrób eksperyment: jeżeli usłyszysz, że ktoś wypowiada powyższe słowa, zapytaj go dlaczego tak uważa, a następnie przytocz mu sytuacje, która dowiedzie, że jego słowa są jedynie błędnym przekonaniem. Wiara w siebie jest ściśle związana z samoakceptacją i wiarygodnością w oczach innych.

Jeżeli zaakceptujemy siebie i będziemy pewni własnej wartości, inni odbiorą nasze emocje i również zaczną nas tak postrzegać.

Artykuł napisała Milena Post, specjalista ds. PR/Marketingu z krakowskiego centrum odchudzania All For Body.

Jak rozmawiać z kobietą Jak rozmawiać z kobietą fot. jmcdermottillo / shutterstock.com

Wyznacz cele

Powinnaś zawsze sobie je stawiać. Wypisz je na kartce papieru. Według badań, osoby które rozpiszą na kartce swoje cele, częściej je realizują. Pamiętaj, że Twoje cele muszą być realne. Muszą przynosić Ci radość i potęgować w Tobie chęć walki o ich spełnienie, a nie napawać smutkiem i myśleniem o porażce. Dobrze postawić sobie cel główny i poniżej rozpisać mniejsze, które krok po kroku przybliżą nas do jego realizacji. Nie zapomnij o rozpisaniu czasu, przeznaczonego na poszczególne cele. Jak tylko osiągniesz zamierzony rezultat, pamiętaj, abyś natychmiast zaplanowała sobie kolejny.

Oprócz tego cele powinny jasno określać to, co pragniesz osiągnąć. Nie powinno się wypisywać swoich celów zaczynając od tego, czego się nie chce osiągać. Wynika to z prostej zasady, że łatwiej rozpocząć pracę nad czymś czego chcemy, niż nad tym czego nie chcemy.

Ponadto należy pamiętać, że nasz umysł nie rozumie słowa"nie" i nie potrafi wyobrażać sobie czegoś negatywnego inaczej niż poprzez przedstawienie pozytywnego i dodania instrukcji "nie". To jest główny powód problemów w osiąganiu celów sformułowanych negatywnie. Ważnym jest także, aby cele formułować w czasie teraźniejszym, a nie przyszłym. Ponieważ jeżeli poddamy naszej podświadomości sugestię: kiedyś to osiągnę, w przyszłości, nasza podświadomość potraktuje to jako: "kiedyś to osiągniesz, czyli teraz jeszcze nie jesteś aż tak dobry". Poza tym słowo "kiedyś" może być także równoznaczne ze słowem "nigdy".

Odsetek zdolnych jest w każdym społeczeństwie podobny, ale już ich wiara w siebie, społeczne wsparcie dla takich planów, możliwości znajdowania finansowania czy zasady prawne - są różne. Odsetek zdolnych jest w każdym społeczeństwie podobny, ale już ich wiara w siebie, społeczne wsparcie dla takich planów, możliwości znajdowania finansowania czy zasady prawne - są różne. 123RF

Zrób plan działania

Niezbędny w osiągnięciu sukcesu jest również plan działania, w którym przybliżysz sposób realizacji. Dzięki niemu będziesz miała jasność, jakie czynności musisz wykonać, aby zbliżyć się do swoich celów. Dzięki temu, będziesz pewna, nawet w chwilach zwątpienia, że zawsze wiesz co zrobić, aby osiągnąć sukces.

Plan działania najlepiej wykonać rysując sobie długą linię czasu i określając na niej kroki, które musimy poczynić oraz potrzebny na to termin. Następnie w punktach należy wypisać plan na każdy dzień, tak abyśmy wiedzieli jakie kroki każdego dnia przybliżą nas do efektu.

Pisanie Pisanie Fot. 123 RF

Powody powieś w widocznym miejscu

Zawsze pamiętaj o powodach, dla których chcesz coś osiągnąć. Podobnie jak cele, napisz je na kartce i powieś w widocznym miejscu, tak abyś miał je zawsze przed oczami. Dzięki temu, w chwili zwątpienia, nigdy nie zapomnisz, co Cię motywuje do działań!

Powody są indywidualne dla każdego z nas. Jeżeli chcemy coś osiągnąć, zawsze mamy ku temu jakiś powód. Nie jest tak, że są dobre i złe powody. Po prostu, jeśli dla nas jakiś powód ma znaczenie, zawsze będzie on dobry i będzie nas motywować do działań. Każdy z nas może mieć inne powody, motywacje i nie należy tego oceniać. Są to powody tylko dla nas, żebyśmy wiedzieli dlaczego chcemy coś osiągnąć.

Pisanie Pisanie 123rf.com

Nie ograniczaj się

Nigdy nie myśl, że coś się nie uda! W ten sposób pozwalasz jedynie, aby dopadały Cię niepotrzebne wątpliwości i tym samym spadała Twoja motywacja. Myśląc pesymistycznie i nie wykonując działań, możesz mieć pewność, że nie osiągniesz sukcesu!

siła autorytetów wzmocni twoją wiarę w siebie siła autorytetów wzmocni twoją wiarę w siebie shutterstock

Małe sukcesy doprowadzą do dużego sukcesu

Ciesz się z każdego, nawet najmniejszego sukcesu, niech Cię motywuje do realizowania dalszych działań! Pamiętaj, że małe sukcesy zawsze doprowadzają Cię do tego głównego, na którym najbardziej Ci zależy. Pamiętaj o tym, że zarówno małe, jak i duże sukcesy są sprawą indywidualną.

Zaangażowanie

Wszystkiemu co robisz poświęcaj się w 100 procentach. Dzięki temu, nie tylko wykonasz szybciej dane działanie, ale również będziesz mieć poczucie sensu swojego wysiłku. Zaangażowanie zawsze jest kluczem do efektywności!

Zaangażowanie oznacza skupienie jedynie na swojej pracy w danej chwili, dbanie o to, aby nas nic nie rozpraszało, traktowanie danej czynność jak coś dla nas w tym momencie najważniejszego. Dzięki temu, wszystko za co się zabierzemy będzie wykonane najlepiej jak się da.

kobieta kobieta Fot. Shutterstock

Nie poddawaj się

Zawsze wykonując jakieś działanie, napotkasz trudności. Ważne, abyś pamiętał, że jeżeli się poddasz, cała Twoja praca do tego momentu pójdzie na marne! A przecież tego nie chcesz! Każda porażka nas wzmacnia i uczy czegoś nowego. Warto je przezwyciężać i stawać się przez to mocniejszym i bardziej doświadczonym.

kobieta czas kobieta czas fot. Shutterstock

Nie czekaj na jutro

Sukces osiągniesz tylko i wyłącznie wtedy, gdy zaczniesz go realizować natychmiast! Pamiętaj, że nie ma lepszego dnia na działanie, niż dzisiaj. Jeżeli z różnych powodów oddalasz w czasie swoje plany, może to być spowodowane Twoim strachem przed rozmaitymi zmianami w życiu, czymś nowym. Pamiętaj, tylko ludzie odważni, którzy nie boją się ryzyka, osiągają sukcesy! Powodzenia!

Więcej o:
Copyright © Agora SA