10 ćwiczeń na szczupłe i wyrzeźbione uda. Znasz je?

Szczupłe uda... Każda o nich marzy. A najlepiej szczupłe i pięknie wyrzeźbione! To wcale nie takie trudne jak się wydaje. Oto 10 ćwiczeń, które ci w tym pomogą. Wskakuj w strój sportowy i do dzieła!
Kasia Dziurska Kasia Dziurska Daniel Koper

Wznosy bioder z uniesioną nogą

Połóż się na plecach i oprzyj głowę na ziemi. Nie unoś barków, ramiona ułóż wzdłuż tułowia, ustaw nogi na szerokość bioder. Jedną nogę ugnij w kolanie i przysuń stopę w stronę pośladków, drugą nogę wyprostuj w kolanie i unieś. Unieś biodra, napnij brzuch i pośladki. Następnie energicznym ruchem wykonaj wymach prostej nogi w górę i powróć do pozycji wyjściowej. Pamiętaj, aby ały czas napinać mięśnie brzucha oraz pośladki. Głowa powinna swobodnie leżeć na podłodze. Nie unoś pięty stopy opartej o ziemię. Wykonując wymach nogą, pamiętaj o mocnym wydechu.

Ćwiczenie waga Ćwiczenie waga Karolina Brzuszczyńska

Waga

Waga to ćwiczenie równoważne i stabilizacyjne, które kształtuje nie tylko brzuch i grzbiet, ale też pośladki i uda. Chwyc obciążenie, mogą to być butelki z wodą. Nastepnie kieruj wyprostowaną nogę ku górze i jednocześnie opuszczaj ramiona w kierunku podłogi.

Kasia Dziurska Kasia Dziurska Daniel Koper

Zakroki po skosie

Ustaw stopy na szerokość bioder, napnij brzuch i pośladki oraz wyprostuj plecy i ściągnij łopatki, patrz przed siebie, nie opuszczaj głowy. Chwyć oburącz hantle (lub inne obciążenie). Następnie zakrok po skosie, krzyżując nogi. Kieruj kolano w stronę ziemi. Wróć do pozycji wyjściowej, mocno napinając pośladki. Wykonaj analogiczny ruch na drugą stronę.

Pamiętaj, aby nie pochylać się w przód. Trzymaj wyprostowaną sylwetkę. Kolano nogi znajdującej się na podłodze pozostaw nad piętą. Z wdechem wykonaj wykrok, a z zakrok wróć do pozycji wyjściowej.

Wykrok z hantalami Wykrok z hantalami Karolina Brzuszczyńska

Wykroki

Ustaw stopy na szerokość bioder, napnij brzuch i pośladki oraz wyprostuj plecy i ściągnij łopatki, patrz przed siebie, nie opuszczaj głowy. Z pozycji neutralnej wykonaj krok w przód. Utrzymuj wyprostowaną sylwetkę, tylną noga powinna być lekko ugięta. Przednia noga powinna tworzyć i zatrzymać ruch pod kątem 90 stopni.

Kasia Dziurska Kasia Dziurska Daniel Koper

Odwodzenie nogi w podporze bokiem

Oprzyj się na przedramieniu, łokieć ustaw w jednej linii z barkiem, napnij brzuch i pośladki.  Złącz kolana i ugnij je pod kątem prostym i unieś biodra. Następnie trzymając biodra w górze, unieś nogę, mocno napinając bok ciała oraz pośladek. Wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj analogiczny ruch na drugą stron

Ćwiczenie na wewnętrzną stronę ud Ćwiczenie na wewnętrzną stronę ud Karolina Brzuszczyńska

Ćwiczenie na wewnętrzną stronę ud

Połóż się bokiem na macie. Podeprzyj się na łokciu, stawiając rękę równo z linią braku. Przełóż jedną nogę, ugięta w kolanie, do przodu. Następnie drugą powoli unoś i opuszczaj.

Przysiad sumo Przysiad sumo Karolina Brzuszczyńska

Przysiady sumo z unoszeniem stóp

Stań ze stopami rozstawionymi szerzej niż szerokość bioder, stopy skieruj na zewnątrz. Schodź nisko, kierując pośladki do dołu. Utrzymuj wyprostowaną sylwetkę. Następnie w tej pozycji unieś stopy i stań na palcach. Wytrzymaj chwilę. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ruch. 

Trenowałam jak Tammy Hembrow Trenowałam jak Tammy Hembrow Karolina Brzuszczyńska

Przysiad bułgarski

Nie potrzebujesz do niego żadnego sprzętu. Wystarczy, że znajdziesz krzesło, kanapę, murek lub ławkę. Oprzyj palce nogi zakrocznej na podwyższeniu. Drugą nogę ugnij w kolanie. Ręce oprzyj na biodrach lub trzymaj luźno przy tułowiu. Możesz chwycić za ciężarek. Następnie uginaj i prostuj przednią nogę, tak jakbyś chciała wykonać przysiad. Wykonaj analogiczny ruch na drugą stron


Trening na pośladki w 7 minut Trening na pośladki w 7 minut Fotolia

Wejścia na skrzynię

Znajdź podwyższenie, na którym wykonasz to ćwiczenie. Nie musi to być skrzynia, możesz wykorzystać schody lub murek, jeśli trenujesz na dworze lub krzesło, jeśli wykonujesz trening w domu. 

Stań w lekkim rozkroku. Ustaw stopy na szerokość bioder, napnij brzuch i pośladki oraz wyprostuj plecy i ściągnij łopatki, patrz przed siebie, nie opuszczaj głowy. Następnie oprzyj jedną nogę na podwyższeniu i wykonaj wspięcie. Wróć do pozycji wyjściowej. Wykonuj to ćwiczenie raz na jedną, raz na drugą stronę. Dla utrudnienia możesz użyć obciążenia. 

wchodzenie po schodach wchodzenie po schodach www.trendenciashombre.com

Chodzenie po schodach

To jedno ze skuteczniejszych ćwiczeń! Rzeźbisz i spalasz jednocześnie. Także zamiast dla wygody wybierać windę, to zdecyduj się na schody. Im więcej,tym lepiej.