8 kanałów na YouTube, z którymi warto ćwiczyć

Jeżeli brakuje ci pomysłów na ćwiczenia w domu, z pomocą przychodzą doświadczeni trenerzy, którzy za pośrednictwem swoich kanałów na YouTube pokazują, jak samodzielnie pracować nad swoim ciałem. Choć Polki najchętniej ćwiczą z Mel B i Ewą Chodakowską, w sieci znajdziesz też innych trenerów, z których treningami warto się zapoznać.
Rebecca-Louise Smith Rebecca-Louise Smith www.rebecca-louise.com

Rebecca-Louise

Rebecca-Louise to żyjąca w Kalifornii Angielka, która wraz z Kelsey Lee oraz Cynthią Dallas prowadziła kanał XHIT Daily. Aktualnie Rebecca-Louise nagrywa filmiki bez koleżanek, ale też nie całkiem sama. Trenerce zawsze towarzyszy jej pies rasy chihuahua. Sir Alphie ma nawet własny profil na Instagramie i grono oddanych fanów.

Rebecca-Louise na swoim kanale pokazuje przykładowe ćwiczenia na różne części ciała, a także stara się motywować swoich widzów do regularnych ćwiczeń i zachęca, aby nigdy się nie poddawać w dążeniu do swojego celu. To, co ją wyróżnia, to bezgraniczny optymizm i nieznikający z jej twarzy uśmiech. Ćwicząc, emanuje pozytywną energią i chętnie żartuje.

Anja Garcia Anja Garcia www.instagram.com/anjagarcia

Anja Garcia

Treningi z Anją to propozycja dla szukających bardzo intensywnego wysiłku. Ćwiczenia z nią wymagają szybkości i wytrzymałości, ale dzięki temu pozwalają na osiągnięcie rewelacyjnych efektów w dużo krótszym czasie.

Anja jest dyplomowaną pielęgniarką, która przez przypadek spróbowała fitnessu i...pokochała go. Jak sama mówi, dzięki zachęcaniu innych do aktywnego trybu życia, pomaga im zachować zdrowie, które jest w życiu najważniejsze.

Karen Dawn i Katrina Scott Karen Dawn i Katrina Scott www.businessinsider.com

Tone It Up

Założycielki kanału Tune It Up większość swoich filmów nagrywają na plaży, dzięki czemu ich widzowie mogą łączyć przyjemne z pożytecznym - spalanie kalorii oraz podziwianie pięknych widoków. Podczas nagrań lubią się śmiać i wygłupiać, więc ćwicząc z nimi poczujesz się jak podczas treningu z najlepszymi przyjaciółkami. Lubią także dzielić się swoją wiedzą na temat zdrowego żywienia.

Karena i Katrina zbudowały swoją własną rozpoznawalną markę. Na swoim koncie mają między innymi wydany poradnik oraz autorski program telewizyjny.

Kanał YouTube Kanał YouTube "Rusz się" www.instagram.com/fitness.sport.pl

Rusz się

Kanał "Rusz się" to efekt współpracy znanych i cenionych trenerek oraz portalu myfitness.pl. Filmy zawierają instrukcje jak wykonać poprawnie ćwiczenia na wszystkie partie mięśni, wywiady ze znanymi osobami świata sportu, a także dietetyczne przepisy.

W nagraniach wzięła udział między innymi Kasia Dziurska, Ada Palka, Julita Kotecka czy też Małgorzata Mączyńska.

Lesley Fightmaster Lesley Fightmaster www.passion.io

Fightmaster Yoga

Być może ciężko w to uwierzyć, ale Fightmaster to prawdziwe nazwisko trenerki, a nie jej medialny pseudonim. Jej kanał jest w całości poświęcony yodze i jej odmianom. Nowe filmy pojawiają się co poniedziałek. Lesley bardzo zależy, aby uświadomić swoim widzom, że najważniejsze jest zdrowe podejście. Kompletnie obce jest dla niej obsesyjne dążenie do wysportowanej sylwetki.

Lesley oraz jej mąż pragną spopularyzować yogę wśród jak największej liczby osób. Biorąc pod uwagę liczbę osób subskrybujących ich kanał (ponad 250 tysięcy), są na jak najlepszej drodze do osiągnięcia tego celu.

Kai Wheeler Kai Wheeler www.youtube.com

Kai Wheeler

Kai to prawdziwy wulkan energii. Jej trening na piłce bosu to zupełna innowacja. Ta kombinacja różnych ćwiczeń pozwoli spalić mnóstwo kalorii, a także wyćwiczy mięśnie brzucha i pleców odpowiedzialne za utrzymanie równowagi. Na jej kanale znajdziemy też kilka filmów dedykowanym osobom, które brak profesjonalnego sprzętu uważają za dobrą wymówkę, aby nie pracować nad swoją formą.

Ta była lekkoatletka zmagała się przez długi czas z bólem w biodrze. To zainspirowało ją do stworzenia specjalnego programu treningowego, który pozwala na uniknięcie kontuzji i urazów.

Kasia Kępka i Szymon Gaś Kasia Kępka i Szymon Gaś www.gymbreak.pl

Gym Break

Prezenterka telewizyjna i zawodowy trener - to właśnie założyciele polskiej marki Gym Break, która obecnie oprócz własnego kanału na YouTube ma także własny obiekt sportowy - Centrum Treningu Funkcjonalnego. Szymon Gaś zaraził Kasię Kępkę miłością do aktywności fizycznej do tego stopnia, że nawet w dziewiątym miesiącu ciąży nie porzuciła ona regularnych treningów.

Para stawia na trening pozwalający ćwiczyć wszystkie partie ciała na raz, czyli tak zwany "full body workout". Pod ich filmami można przeczytać wiele pozytywnych komentarzy od osób, które wypróbowały na sobie ich programy i osiągnęły bardzo dobre efekty.

Christine Salus Christine Salus www.patreon.com

Christine Salus

Kanał Christine to rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie lubią przerywać treningu, aby włączyć kolejne instruktażowe wideo. Kanadyjka przez całą godzinę ćwiczy i poci się razem ze swoimi widzami. W ten sposób wiemy, kiedy możemy zrobić krótką przerwę i napić się wody. Motywuje nas także fakt, że trenerka tak jak my opada z sił, ale ćwiczy dalej, zatem my także nie możemy przestać.

Chrisitne publikuje ponadto filmy, na których zdradza szczegóły swojej codziennej diety. Jest weganką i ponad wszystko uwielbia owoce. Choć urodziła się w Kanadzie, aktualnie mieszka w Meksyku, w którym na szczęście nietrudno o świeże owoce przez cały rok.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.