Pięć faktów o technicznych nowinkach, które zrewolucjonizują twoje podejście do treningów

Dziś trening to coś więcej niż aktywność fizyczna. Dzięki technicznym udogodnieniom sport wchodzi na nowy poziom. Jak technologia może ułatwić nam życie?

Ćwiczenia to ważna część tygodniowego grafiku wielu osób. Z roku na rok odnosi się wrażenie, że liczba miłośników wszelakich treningów i zdrowego trybu życia rośnie. Wraz z rozwojem technologii zmienia się też nasze podejście do wielu istotnych spraw, które dzięki technicznym nowinkom mogą być załatwiane zdecydowanie szybciej.

Technologia z rozbiegiem wkracza w nasze codzienne życie. Jak z niej efektywnie korzystać? Oto nasza top piątka!

 1.    Biegaj długodystansowo bez obawy o płatności

Bieganie przynosi wiele korzyści dla naszego zdrowia. To nie tylko poprawa kondycji, układu oddechowego oraz krążenia, lecz także swego rodzaju terapia, która może poprawić  nasze samopoczucie. Każda osoba, która lubi pokonywać trasy na świeżym powietrzu z pewnością wie, że zabieranie ze sobą torby czy plecaka jest mało wygodne. W odzieży sportowej zwykle znajdziemy miejsce jedynie na klucze oraz telefon. Co w wypadku, gdy po męczącej trasie zachce nam się wody? Dzisiaj nie musimy już się przejmować, że zabraknie nam miejsca w kieszeni na gotówkę. Banki w Polsce udostępniają możliwość płatności zbliżeniowej telefonem. To świetna propozycja, która zapewni nam dostęp do konta, bez konieczności pilnowania karty kredytowej czy upychania po kieszeniach gotówki. Warto też mieć na uwadze cyberbezpieczeństwo swojego rachunku; czasem nieostrożny krok może doprowadzić do udostępnienia danych osobowych. W takim wypadku banki w Polsce alarmują, aby szybko zastrzec numery kart pod numerem 828 828 828.

2.    Bądź zawsze na czasie i o czasie

 Smartwatche to świetne urządzenia, które na sportowym rynku zrobiły prawdziwą rewolucję. To ogromna moc zamknięta w niewielkim formacie, doskonale sprawdzająca się podczas treningu. Smartwatch nie tylko pozwoli nam kontrolować czas, który spędzamy na ćwiczeniach, lecz także umożliwi śledzenie takich przydatnych parametrów, jak tętno, liczba spalanych kalorii czy przebiegnięty dystans. Coraz to nowsze elektroniczne opaski są pełne przydatnych gadżetów dla miłośników sportów w terenie. Przydatną funkcją jest np. nawigacja gps, która pomoże, gdy nagle zboczymy ze ścieżki i stracimy orientację w terenie. Ciekawą opcją jest też analiza faz snu; nie od dzisiaj wiadomo, że prawidłowa regeneracja jest niezwykle ważna, aby podnieść efekty wykonywanych treningów. Dodatkowym atutem smartwatchy jest możliwość płacenia w sklepach stacjonarnych dzięki karcie płatniczej dodanej do naszego urządzenia – to zminimalizuje listę rzeczy, które zabieramy ze sobą na ćwiczenia lub jogging.

 3.    Pieniądze na nowy sportowy ekwipunek... znajdą się same

 Wielbiciele praktycznie każdej dyscypliny sportowej na pewno potwierdzą, że wygodne buty, odpowiedni strój czy nowa mata treningowa to akcesoria, które podnoszą komfort podczas ćwiczeń. Jak wiadomo, dobry sprzęt kosztuje. Dlatego warto mieć konto w banku, które oszczędza nawet wtedy, gdy nie zdajemy sobie z tego sprawy. Wiele polskich banków oferuje nowoczesną formę oszczędzania, którą jest np. odkładanie z końcówek cen. W ten sposób podczas płatności online bądź kartą, praktycznie niepostrzeżenie, w odpowiedniej zakładce naszego konta internetowego pojawiają się pieniądze. Już w kilka miesięcy możemy uzbierać całkiem pokaźną sumę! Do tego dochodzą rabaty - przy szukaniu banku warto zwrócić uwagę, czy oferuje on oferty zniżkowe do naszych ulubionych sportowych sklepów. Jeśli po udanym intensywnym treningu najdzie nas ochota na małe co nieco, zobaczmy, w jakich miejscach zamówimy ulubione jedzenie online ze zniżką - to kolejne ułatwienie od polskich banków i zachęta do korzystania z najnowszych technologii.

 4.    Siłownie i kluby fitness w domu? To już nie problem!

 Pandemia koronawiursa pokazała, że rozwój internetu oraz aplikacji umożliwiających uczestnictwo w treningach na żywo to prawdziwa przyszłość. Jeśli nie potrafimy się zmobilizować do tego, aby ćwiczyć w pojedynkę, spotkania online poprzez platformy streamingujące zajęcia z naszymi ulubionymi instruktorami to strzał w dziesiątkę! Kto by pomyślał jeszcze kilkanaście lat temu, że zajęcia grupowe można przeprowadzić zdalnie z poziomu własnego laptopa czy smartfona? Technologie idą do przodu, a wraz z nimi możliwości treningowe!

 5.    Wczuj się w rytm i nie przeszkadzaj domownikom

 Jesteś wielbicielem ćwiczeń przy skocznej muzyce? Masz ochotę na trening, ale obawiasz się, że nie każdy wczuje się w twoje hity? Idealnym wyjściem będą bezprzewodowe słuchawki lub te w wariancie sportowym. Dzięki tej technologii, ulubiona playlista może nam towarzyszyć nawet podczas treningu HIIT. Nie musimy się martwić, że domownik przyjdzie wyłączyć nam muzykę. Długa praca baterii słuchawek sprawi, że jogging minie szybko i przyjemnie na słuchaniu audiobooka czy nowej płyty popularnego muzyka.

Więcej o bankach i bankowości na stronie - bankiwpolsce.pl.

Więcej o: