Jak skutecznie się odchudzać? Nie możesz zapominać o produktach bogatych w białko

Jeszcze do niedawna mówiło się, że jeżeli chcemy się skutecznie odchudzać, to musimy mało jeść. Ten mit od jakiegoś czasu jest już obalony, ale zdarza się, że wciąż nie wiemy co jeść, by nasza waga spadła w dół.

Dlaczego w naszej diecie powinno być białko?

Białko, węglowodany, tłuszcze oto trzy makroskładniki, które powinny znajdować się w diecie każdego, a już na pewno u osoby regularnie trenującej na siłowni. Żeby schudnąć, trzeba jeść i trzeba jeść zdrowo. Posiłki powinny być pełnowartościowe i obok wyżej wymienionych makroskładników nie może zabraknąć także warzyw czy owoców.

Skupmy się dziś jednak na białku. Dlaczego to właśnie ono odgrywa tak ogromną rolę w odchudzaniu? Już wyjaśniamy. Białko jest głównym składnikiem odżywczym dla naszego organizmu. Dzięki niemu możemy sprawnie działać. Ponadto dostarcza energii, pomaga zwalczać toksyny, transportuje różne substancje, jest budulcem tkanek, stanowi średnio aż 15% masy ciała. Ludzki organizm nie potrafi gromadzić białka na zapas, tak jak to robi z węglowodanami i tłuszczem, ponieważ ciało stale je zużywa.

Ile białka powinniśmy jeść? W ogólnie przyjętych normach przyjmuje się, że na jeden kilogram masy ciała powinno przypadać dziennie 0,8 grama białka, co w bilansie energetycznym daje około 20 - 30% energii pochodzącej jedynie z protein.

Białko na odchudzanie

Dieta o podwyższonej zawartości białka, a obniżonej zawartości węglowodanów pomaga chudnąć i nie ma w tym żadnej magii. Spożywcze produkty białkowe wolniej wędrują przez układ pokarmowy, tym samym sycąc na dłużej. Ponadto organizm spala więcej kalorii na spożytkowanie białka niż cukru i jest mniej narażony na gwałtowne wahania poziomu glukozy we krwi. Należy jednak pamiętać, że dieta wysokobiałkowa przy dłuższym stosowaniu powinna być skonsultowana z lekarzem lub dietetykiem.

Gdzie znaleźć białko?

Kiedy zastanawiamy się, w których produktach znajdziemy najwięcej białka, to od razu na myśl przychodzą nam jajka, czy mięso. Należy jednak pamiętać, że białko znajduje się również w produktach i przetworach mlecznych, owocach morza, rybach, orzechach, czy soi.

A co z odżywkami białkowymi, czy one również są dobrym źródłem białka? Odpowiedź brzmi tak. Należy jednak pamiętać o tym, by wybierać produkty z jak najkrótszym składem i jak największą ilością naturalnych składników. Istnieje mnóstwo sklepów, które w swojej ofercie posiadają naprawdę świetnej jakości suplementy diety, w tym również takie odżywki. Zalicza się do nich Allegro, które w większości przypadków oferuje wersję Smart, czyli darmową dostawę.

Odżywka, która z pewnością wyróżnia się na rynku suplementów to białko serwatkowe o smaku karmelowo - mlecznym marki KFD.

Odżywka białkowa KFD REGULAR+ WPC 80Odżywka białkowa KFD REGULAR+ WPC 80 materiały prasowe

Bazuje ono na najwyższej jakości koncentracie białek serwatkowych, szanowanej i uznawanej na świecie firmy Volac. Koncentrat pozyskiwany jest z serwatki słodkiej, charakteryzuje się wysoką zawartością białka (około 80% białka w suchej masie), wysoką trwałością i naturalnym, delikatnym smakiem. REGULAR+ to prawdziwe WPC 80, bez dodatku wolnych aminokwasów, mniej wartościowych źródeł białka, czy innych tanich wypełniaczy stosowanych w celu obniżenia kosztu produktu. Jedyne co dodawane jest do odżywki to niezbędne składniki receptury smakowej i trochę własnej fantazji. Jest to białko instantyzowane, co sprawia, że bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie i w mleku. Marka w swojej ofercie posiada również produkt w wersji naturalnej, bezsmakowej.

Więcej o: