3 sposoby, które pozwolą spalać ci tkankę tłuszczową jeszcze szybciej

Regularna aktywność fizyczna i dobrze zbilansowana dieta rzeczywiście są kluczem do osiągnięcia szczupłej sylwetki. Są jednak sposoby, które pozwolą ci jeszcze bardziej przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej.

1. Woda, woda i jeszcze raz woda

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że w ciągu dnia trzeba pić wodę i że jest ona zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż kolorowe i gazowane napoje, szczególnie dla osób, które chcą zachować szczupłą sylwetkę. Wszyscy nawet wiedzą, że powinno się pić około dwóch litrów wody dziennie. Niestety, często bywa tak, że organizm domaga się więcej, a kiedy nie dostaje więcej, zaczyna tę wodę magazynować. Efekt? Jesteśmy spuchnięci jak bańki. Warto słuchać swojego ciała i nie dopuszczać do sytuacji, kiedy czuje się suchość w ustach, bo to już może być pierwszy objaw, że wody mamy za mało. Zatem pijmy wodę, to takie proste.

2. Spalacze tłuszczu

Zanim przejdziemy do konkretnych produktów, na samym wstępie trzeba powiedzieć, że takie suplementy, jak spalacze należy kupować od zaufanych firm, lub dobrych sprzedawców, takich jak np. Allegro. Powstała nawet prosta w zapamiętaniu domena suplementy.allegro.pl, na której znajdują się produkty sprawdzone i w świetnych cenach. Co więcej, wiele z nich można zakupić w ofercie Smart, czyli z darmową dostawą do tysięcy paczkomatów i punktów odbioru.

Spalaczy tłuszczu na rynku jest mnóstwo. Szukając odpowiedniego dla siebie, najlepiej kierować się zasadą taką, jak przy wyborze produktów spożywczych, czyli im krótszy i dobrze nam znany skład, tym lepiej. Na rynku od dobrych kilku lat jest jeden z mocniejszych spalaczy, a mianowicie Thermo Speed Extreme.

To kompozycja wysokiej jakości naturalnych ekstraktów roślinnych, których synergistyczne działanie ma na celu pomóc w efektywnej redukcji tkanki tłuszczowej i sprawniejszej przemianie materii. W składzie nie mogło więc zabraknąć zielonej herbaty, wykazującej pozytywny wpływ na spalanie tłuszczu. O termogenezę (wytwarzanie ciepła) zadba ekstrakt pieprzu czarnego i zawarta w nim piperyna. W eliminacji tłuszczu zapasowego pomoże z kolei ekstrakt z gorzkiej pomarańczy, który dodatkowo stanowi cenne wsparcie podczas procesu budowania suchej masy mięśniowej. To jeszcze nie koniec. By móc efektywnie kontrolować wagę ciała, w preparacie zastosowano ekstrakt guarany. Thermo Speed Extreme zawiera również działającą pobudzająco kofeinę, która pozwala na lepszą koncentrację podczas treningu i dodaje energii. Skutki wyczerpania organizmu łatwiej będzie nam zniwelować z kolei dzięki dodatkowi L-tyrozyny, stanowiącej alternatywne źródło energii.

Thermo speed extremeThermo speed extreme materiały partnera

Alternatywą dla tego spalacza, może być również L-karnityna, która także doskonale sprawdza się w procesie spalania tkanki tłuszczowej. L-karnityna jest kluczowym elementem ostatniego etapu procesu rozkładu tłuszczów. Transportuje ona wolne kwasy tłuszczowe do miejsc ich ostatecznego utleniania, które odbywa się w komórkowych centrach energetycznych-mitochondriach. Proces ten dostarcza ogromnych ilości energii, przez co znacznie podnosi zdolności wysiłkowe organizmu. Efektywne zarządzanie przebiegiem wewnątrzkomórkowego utleniania wolnych kwasów tłuszczowych gwarantuje, iż nie będą one ponownie zmagazynowane w formie trójglicerydów, na nowo zwiększając objętość tkanki tłuszczowej. L-CARNITINE 1500 Extreme Mega Caps to skoncentrowany suplement uzupełniający dietę o wysoką porcję L-karnityny.

L-CarnitineL-Carnitine materiały partnera

3. Kiedy możesz zrezygnuj z jazdy samochodem

I kolejny prosty sposób. Polacy spędzają naprawdę sporo czasu w samochodzie, można to szczególnie zaobserwować podczas niekończących się porannych korków. Niestety, jazda samochodem plus siedzący tryb życia z pewnością nie przyspieszą procesów spalania tkanki tłuszczowej.

Szybkiego trybu życiu nie da się zmienić, bo przecież nikt nie rzuci pracy, żeby nagle spalać więcej tłuszczu, ale spokojnie raz na jakiś czas można zrezygnować z samochodu. Już 10 tys. kroków dziennie pozwala na podkręcenie metabolizmu i tym samym spalanie tkanki tłuszczowej. Pamiętaj, że dobrze zacząć od małych kroków, żeby nie zrazić się od samego początku. Weekendowe spacery, czy wspólna wycieczka rowerowa z przyjaciółmi, również jest mile widziana.

Więcej o: