Cztery wakacyjne aktywności nad wodą? Nie ma lepszego miejsca niż jezioro Wörthersee

Dookoła przepiękny widok gór, spokój i błękitna tafla jeziora Wörthersee. To austriackie jezioro zachwyca czystą i ciepłą wodą. Podpowiadamy, jak aktywnie spędzić tam czas i przeżyć niezapomnianą przygodę z Alpami w tle!

Sporty wodne

Jezioro Wörthersee zachęca wszystkich amatorów sportów wodnych do korzystania z idealnych warunków! Tutaj każdy miłośnik adrenaliny znajdzie coś dla siebie. Kajakarstwo, windsurfing lub nurkowanie – te i wiele innych atrakcji oferuje jezioro liczące ponad 19 km2 powierzchni. Pasjonaci nurkowania będą oczarowani jego głębokością – maksymalnie nawet do 85 metrów. Kąpiele w wodzie zapewnią także dodatkowe, piękne widoki. Dookoła jeziora Wörthersee znajdują się klimatyczne plaże.

Tuż nad jeziorem położone jest miasto Klagenfurt, którego stare miasto oddalone jest od wody o zaledwie 5 km. Stolica Karyntii jest wyjątkowa, bo łączy ze sobą aż trzy przenikające się wzajemnie kultury. Tutaj włoskie wpływy widoczne są w architekturze, natomiast pierwiastek karyncki przejawia się w poczuciu humoru i swobodnej naturze mieszkańców. Trzecią kulturę, słoweńską, dostrzeżemy w sposobie zabawy i żywiołowych rozmowach chociażby na miejskim targu.

Miasto żyje także sportem, a górzyste tereny zainspirowały Austriaków do stworzenia tu warunków do wszelakiego treningu (pływanie, bieganie, rower). Trenują tu m.in. rozmaite austriackie kadry narodowe. Trzeba to przyznać, tamtejsze tereny są do tego wręcz wymarzone.

Jezioro WörtherseeJezioro Wörthersee fot. materiał promocyjny partnera

Piesze wycieczki

Wokół jeziora Wörthersee znajdziemy fascynujące trasy przeznaczone do pieszych wycieczek. Długie odcinki, przepiękne widoki i przede wszystkim wymagające szlaki to prawdziwa gratka dla piechurów - amatorów.

Aby obejść całe jezioro, potrzeba około 11 godzin. Nie lada wyzwanie. Taka wycieczka to ponad 50 km dróg, które świetnie sprawdzą się jako trening dla naszych ciał. Jeśli już zdecydujemy się na taką wyprawę, będziemy mieli okazję podziwiać niezwykłe rejony i doświadczyć magii tego miejsca. Górzyste i mocno zalesione tereny to dodatkowa atrakcja, która czeka na wytrwałych podróżników. Zapowiada się więc prawdziwa przygoda.

Z góry wszystko widać lepiej!

Co jeszcze? Paralotniarstwo! To sport, który jednocześnie pobudza adrenalinę, jak i gwarantuje kapitalną zabawę. Tym razem w tle zaświeci austriackie słońce, które absolutnie nie przyćmi przygody, jaka czeka na amatorów wysokich lotów.

Przed nimi rozpościera się widok, który potrafi zatrzymać dech w piersiach – masyw górski Karawanki i niemal nieruchoma tafla jeziora Wörthersee. Cóż może być wspanialszego, niż spełnione marzenie w tak zachwycających warunkach przyrody?

Południowa lekkość i promienie słoneczne sprawią, że to wspomnienie stanie się jeszcze bardziej wyjątkowe. Samego lotu paralotnią nie można porównać z żadnym innym doświadczeniem. Zniewalające widoki gwarantowane!

Miasto KlagenfurtMiasto Klagenfurt fot. Franz Gerdl

Górskie wyprawy rowerowe

Dookoła jeziora można wybrać się także na wyprawę rowerową. Trasa jest niezwykle malownicza. Wspomniane wcześniej 50 kilometrów można pokonać jednorazowo albo podzielić tę podróż na kilka etapów. Dookoła jeziora znajdują się mniejsze miejscowości, które zachęcają do postoju. Na taką wyprawę nie sposób nie zabrać aparatu fotograficznego. Uchwycone kadry będą wspaniałą pamiątką na lata.

Jezioro Wörthersee i pobliskie tereny oferują szeroki wachlarz atrakcji. Coś dla siebie odnajdą tutaj zarówno amatorzy mocnych wrażeń, jak i pasjonaci melancholijnych i spokojnych wycieczek pieszych lub rowerowych. Ten malowniczy rejon Austrii zachęca do odkrywania nieznanych dotąd zakamarków, a wakacje to odpowiedni moment, by dać ponieść się przygodzie!

Materiał powstał we współpracy z austria.info.

Więcej o: