Cristiano Ronaldo zdradza tajniki swojej diety. Nie ma mowy o przypadkowych posiłkach

Cristiano Ronaldo od lat ma bzika na punkcie dążenia do doskonałości. Można to zauważyć również w kwestii jego diety. Co znajduje się w menu jednego z najlepszych piłkarzy na świecie?

Cristiano Ronaldo od lat udowadnia, że ciężka praca w połączeniu z talentem może zaowocować takimi osiągnięciami, jak ma portugalski piłkarz. Ronaldo nazywany też jest tytanem pracy i da się to zauważyć  nie tylko na boisku, ale również poza nim. Jedną z kluczowych spraw dla Cristiano jest dieta. Jak wygląda jego jadłospis? 

Dieta Cristiano Ronaldo

Sportowcy na najwyższym światowym poziomie nie mogą sobie pozwolić na złe odżywianie. Dowodem na to może być również nasz kapitan reprezentacji Polski, czyli Robert Lewandowski, który dzięki odpowiedniej diecie reprezentuje światowy poziom na boisku. 

Cristiano Ronaldo w tej kwestii jest bardzo świadomy. Hiszpański dziennik "as" zdradza sekrety portugalskiego gwiazdora. W jego diecie nie ma miejsca na sól, czy olej. Posiłki w dużej mierze składają się z makaronów i kurczaka. Piłkarz Juventusu Turyn pije tylko wodę, ale czasem robi wyjątek - wtedy na śniadanie pojawia się sok ananasowy lub pomarańczowy. Co ciekawe, Cristiano zawsze je sześć posiłków. Nie ma więc mowy o jakiś dodatkowych, nieprzewidzianych daniach. 

 

Ronaldo przykłada również ogromną uwagę do regeneracji. Najważniejszy dla niego jest sen. Każdej nocy śpi osiem godzin. Dodatkowo w ciągu dnia robi sobie jedną drzemkę, zawsze po czwartym posiłku. 

Treningi Cristiano Ronaldo

Oczywiście na pierwszym miejscu są dla niego treningi te na boisku z drużyną, ale piłkarz przykłada również ogromną uwagę do tych indywidualnych. W domu ma własną siłownię, na której trenuje pięć razy w tygodniu. Poza tym Cristiano Ronaldo regularnie pływa na basenie. Ciekawostką mogą być zajęcia z pilatesu, które również Portugalczyk ma w swoim grafiku. 

A czy Anna Lewandowska trenuje wspólnie z Robertem? Zobaczcie sami. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.