Robert Lewandowski "Gwiazdą roku", według magazynu Bild

Robert Lewandowski po raz kolejny został doceniony w Niemczech. Piłkarz Bayernu Monachium w poniedziałek odebrał prestiżową nagrodę "Gwiazdy roku" przyznawaną przez magazyn sportowy "Bild".
Zobacz wideo

Kariera Roberta Lewandowskiego za zachodnią granicą rozpoczęła się dziewięć lat temu, kiedy to po raz pierwszy zobaczyliśmy kapitana reprezentacji Polski w zespole Borussi Dortmund. Świetne występy napastnika zaowocowały transferem do Bayernu Monachium, gdzie od dobrych kilku lat Robert Lewandowski jest gwiazdą. Do jego osiągnięć można zaliczyć siedmiokrotne mistrzostwo Niemiec i fakt, że Lewandowski był czterokrotnie królem strzelców Bundesligi. Nie dziwiła więc nominacja polskiego piłkarza w prestiżowym plebiscycie magazynu Bild. Co ciekawe, w walce o nagrodę brani pod uwagę byli nie tylko piłkarze, zatem rywalizacja była naprawdę ogromna. 

Wśród innych nominowani byli: Denise Herrmann (trzykrotna medalistka MŚ w biathlonie), Isabell Werth (wielokrotna mistrzyni olimpijska w jeździectwie), Juergen Klopp (trener Liverpoolu), Francesco Friedrich (bobsleista, dwukrotny mistrz świata), Patrick Lange (dwukrotny mistrz świata w triathlonie) oraz Markus Eisenbichler (trzykrotny złoty medalista MŚ w skokach narciarskich). To jednak Robert Lewandowski odebrał nagrodę "Gwiazdy Roku" 2019. 

 

Robert Lewandowski nie tylko w poprzednich sezonach strzelał bramki, ale również już w tym do swojego konta dołożył cztery trafienia. Dwa w Bundeslidzie i dwa w Pucharze Niemiec. 

Kapitanowi polskiej reprezentacji na gali towarzyszyła Anna Lewandowska, która urzekła swoją elegancką stylizacją. 

Nie da się ukryć, że przed Robertem kolejne ważne wyzwanie, bo już za kilkanaście dni kadra Jerzego Brzęczka rozegra kolejne dwa mecze w ramach eliminacji do Euro 2020. Pierwszy z nich 6 września o 20:45 ze Słowenią, a drugi 9 września o 20:45 z Austrią. To spotkanie odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.