Ile znani sportowcy zarabiają na Instagramie? Dużo. Cristiano Ronaldo prawie 1 mln za post

Instagram to ulubiona platforma gwiazd i sportowców. W sieci obserwują ich miliony, a dzięki temu oni mogą liczyć na pokaźne sumy ze strony reklamodawców. Niektóre stawki zwalają z nóg. Kto zarabia najwięcej?
Zobacz wideo

Co roku serwis Hopper HQ publikuje listę najlepiej zarabiających kont na Instatgramie. Wśród kategorii takich jak moda, celebryci, znajduje się również sport. Nie zdziwi chyba nikogo fakt, że lista najdroższych kont zostałą zdetronizowana przez najlepszych piłkarzy na świecie. Nie da się ukryć, że to właśnie oni zarabiają najwięcej, choć oczywiście pojawiają się również inni sportowcy

Pierwsze miejsce z największą liczbą followersów i największą kwotą za jeden post, bo 975 tysięcy dolarów zajmuje Cristiano Ronaldo. Portugalczyk nie tylko dobrze zarabia na boisku, ale również świetnie odnajduje się w social mediach. Nie da się ukryć, że jest on tam naprawdę aktywny, a reklamodawcy z pewnością marzą o tym, by Ronaldo ich u siebie pokazał. Co więcej, Cristiano Ronaldo zajął trzecie miejsce w ogólnym zestawieniu wszystkich gwiazd. Pierwsze miejsce zajmuje Kylie Jenner, a drugie Ariana Grande. Wróćmy jednak do sportowców. Kto spośród nich uplasował się na drugim miejscu? Neymar da Silva Santos Junior, u którego, post to cena... 722 tysięcy dolarów. Trzecie miejsce zajął Lionel Messi. Reklamodawcy muszą zapłacić 648 tysięcy dolarów za jeden post na jego Instagramie. 

Co ciekawe na czwartym miejscu znalazł się już dawno niegrający w piłkę nożną, były piłkarz David Beckham, który również dzięki swoim social mediom może zarabiać sporo pieniędzy (koszt jednego posta to 357 tysięcy dolarów). Znacznie mniej, bo 272 tysiące dolarów bierze LeBron James, który uplasował się na piątym miejscu. 

Ranking został zdominowany przez mężczyzn, bo dopiero na 15 pozycji uplasowała się brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w judo i była zawodniczka MMA Ronda Rousey, która za jeden post na Instagramie może żądać około 68 tysięcy dolarów. Z kolei jedna z najpopularniejszych tenisistek na świecie Serena Williams zajęła 16 miejsce z kwotą 60 tysięcy dolarów za post.

Ranking najlepiej zarabiających sportowców na InstagramieRanking najlepiej zarabiających sportowców na Instagramie screen: www.hopperhq.com

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.