Robert Lewandowski zbuduje centrum rekreacyjne na Mazurach. Koszt? 71 mln złotych

Jak podaje "Polska Times" Robert Lewandowski jest jednym z udziałowców ogromnej inwestycji na Mazurach. Do końca 2021 roku ma tam powstać rekreacyjne imperium.
Zobacz wideo

Robert Lewandowski większości z nas kojarzy się z piłką nożną. To skojarzenie jest prawidłowe, ale coraz częściej mówi się również głośno o tym, że jest on inwestorem. Co jakiś czas w mediach pojawia się informacja, że kapitan reprezentacji Polski inwestuje w kolejne biznesy. "Polska Times" kilka dni temu poinformowała, że Robert Lewandowski jest jednym ma również swój udział w ogromnym przedsięwzięciu na Mazurach. Dobrze wiemy, że rodzina Lewandowskich kocha to miejsce, bo mają tam przepiękny dom. 

Trzy firmy połączyły siły i w Giżycku wybudują rekreacyjne imperium. W tym Spółka "Nowe Mazury 8", w której jednym z udziałowców jest Lewandowski. Co tam się będzie znajdować? Restauracja na wodzie, w której będzie można zamówić pyszne i świeże ryby. Co więcej, wydzielona zostanie także sekcja „self-cooking”, gdzie turyści będą mogli samodzielnie przygotowywać posiłki oraz udostępniony zostanie moduł „La Petit Chef”, dzięki któremu klienci będą zapoznawać się z przygotowywaniem serwowanych im dań. To wszystko pokazuje jak innowacyjna i nowoczesna będzie ta inwestycja. Oczywiście to nie koniec atrakcji, które mają być dostępne w kompleksie rekreacyjno-turystycznym "Wodny Świat". Dodajmy, że całe przedsięwzięcie skupione jest w okolicach jeziora Niegocin. 

W Giżycku zostanie zbudowana także Osada Żeglarza, która będzie pełniła funkcję przystani jachtowej z możliwością korzystania z licznych atrakcji edukacyjnych i prospołecznych. W projekcie znajdzie się także centrum rekreacji i edukacji oparte o technologie VR, gdzie w formie zabawy będzie można zdobywać wiedzę związaną z wodą. To szczególnie zainteresować może dzieci, ale również ich rodziców. 

Jedną z największych atrakcji prawdopodobnie będzie symulator wędkarski, który zostanie zbudowany specjalnie na potrzeby tego przedsięwzięcia. 

Zakończenie realizacji projektu planowane jest do 31 grudnia 2021 r. Większą część kosztów inwestycji pokryło dofinansowanie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Jest to kwota ponad 40 mln zł. Pozostałe pieniądze to wkład własny inwestorów, w tym również Roberta Lewandowskiego. Łączny koszt projektu to 71 mln złotych.

 Jak widać kolejny biznes, w który zainwestował piłkarz, może okazać się prawdziwą żyłą złota. Podejrzewamy, że Anna Lewandowska również zachwycona jest tym pomysłem, bo jak dobrze wiemy, trenerka jest miłośniczką takich klimatów. 

ZOBACZ TEŻ: Anna Lewandowska otwiera kolejny biznes. Fani spekulują co to będzie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.