Juventus stawia na ekologię. W sezonie 19/20 piłkarze będą grać w koszulkach z plastiku

Juventus F.C. zaprezentował ostatnio model swojej koszulki treningowej na sezon 19/20. Okazuje się, że nawet drużyna z Włoch zrobiła teraz krok w stronę ekologii. Koszulki zostaną bowiem wyprodukowane z plastiku, który zebrano w oceanie.
Zobacz wideo

Problem wszechobecnego plastiku staje się coraz bardziej poważny, a nasza planeta tonie w jego ilości. Nie da się ukryć, że plastik otacza nas z każdej strony - kupujemy wodę w plastikowych butelkach, używamy plastikowych kubków i sztućców, w dodatku wszystko pakowane jest w plastikowe opakowania. Stanowi on nie tylko zagrożenie dla środowiska, ale także dla nas. Na szczęście, ludzka świadomość w tym temacie jest coraz większa i świadomie staramy się ograniczać to szkodliwe tworzywo. W akcje ekologiczne angażowanych jest również coraz więcej znanych osób, które dają swoją postawą dobry przykład, zachęcając do zmiany. W tym sezonie takim przykładem jest niewątpliwie drużyna Juventus

W sezonie 19/20 piłkarze Juventusu będą grać w koszulkach z plastiku

Marka adidas połączyła siły z organizacją zajmującą się ochroną środowiska - Parley for the Oceans - by stworzyć projekt koszulek dla drużyny Juventusu, które w ze względu na surowiec, z którego są wykonywane, w pewnym stopniu wspierają naszą planetę. Koszulka zawiera bowiem przędze z plastiku, który został pozyskany na brzegu wód, zanim dotarł do naszych oceanów. Tę koszulkę piłkarze Juventusu będą nosić podczas rozgrzewek przed meczami.  

Mistrz Serie A  oraz niemiecki gigant zaprezentowali światu w pełnej okazałości nowy zestaw do rozgrzewki na sezon 2019/20, który powstał we współpracy z Parley for the Oceans. Na Twitterze Juve pojawił się post ze zdjęciem koszulki. Efektem kolaboracji jest czarno-różowa koszulka, nieco imitująca kamuflaż. 

Jest lekka i ma specjalną grafikę, która zmienia się w ruchu. Na tylnym kołnierzu jest napis "dla oceanów".

Nie da się ukryć, że piłkarze takiej drużyny jak Juventus, z Cristiano Ronaldo na czele, są ogromnym autorytetem dla wielu ludzi na całym świecie, a przykład który dają, może mieć naprawdę potężną siłę rażenia. Miejmy nadzieję, że ta akcja będzie kolejnym impulsem do szerzenia świadomości ekologicznej na świecie.

"Razem możemy zmienić grę" - to właśnie hasło przewodnie projektu adidas i Parley for the Oceans dla Juventusu.

Zobacz także: 2-letni syn Cristiano Ronaldo pokazał, jak kopie piłkę. Ma talent po tacie?

Więcej o:
Copyright © Agora SA