Zbliża się VIII edycja Maraton Mazury i Biegu Szlakiem Krutyni

Maraton Mazury to alternatywa do wielkich biegów ulicznych. Przepiękne jeziora, lasy, łąki i ścieżki- to tylko niektóre atrakcje mazurskiego krajobrazu. Trasa biegnie przez region, który jako jedyny w Europie znalazł się w gronie finalistów konkursu na Siedem Nowych Cudów Świata.

Ponad 42 kilometry wspaniałych widoków, przygotowane z myślą o tych, którzy gotowi są na spotkanie ze wszystkimi, którzy chcą poznać samych siebie, granice swoich możliwości i biec w miejscu, które warte jest każdego wysiłku, każdego kolejnego kroku, każdego kolejnego oddechu, nawet jeśli coraz bardziej zmęczonego.

Każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie: od królewskiego dystansu 42,195 km, przez 10 km " BIEG SZLAKIEM KRUTYNI", jednej z najbardziej malowniczych polskich rzek, aż po "Bieg Rodzinny" dla dzieci i wszystkich tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z bieganiem.


Uczestnicy Maratonu Mazury skorzystać będą mogli również z atrakcji przygotowanych w "Miasteczku Maratońskim EKO Life". Strefa regeneracji i wypoczynku, sklepy ze sprzętem dla biegaczy, a także najsmaczniejsze produkty regionu na Mazurskim Eko Targu, to tylko niektóre punkty programu dodatkowego. Wszyscy uczestnicy Maratonu Mazury otrzymają koszulki, medale i prezenty od sponsorów, a dzieci wyjątkowe upominki i miasteczko atrakcji z animatorami. Rodzice biorący udział w maratonie, na czas biegu pozostawić mogą swoje pociechy pod opieką wolontariuszy.

Start i Meta w Gałkowie, 10 km od Rucianego-Nidy, 20 km od Mrągowa i 18 km od Mikołajek. To miejsce słynne jest za sprawą stadniny koni, doskonałych restauracji, oberży i pełnych uroku pensjonatów. Maraton Mazury to fantastyczny czas pełen wielkich sportowych emocji, okazji do poznania nowych przyjaciół i spędzenia niezapomnianych chwil w jednym z najpiękniejszych miejsc nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie!

Link do rejestracji znajdziecie tutaj. A więcej informacji o maratonie na stronie www.maratonmazury.pl

Co więcej, idąc za ideą Eko Life, w tym roku wszystkie pakiety startowe oraz depozyty będą w ekologicznych woreczkach, kubeczki na punktach nawadniających z eco atestem papierowe lub otrąb. Pasta party przed biegiem oraz posiłek regeneracyjny serwowany będzie w naczyniach z pulpy trzcinowej, a jeść będzie można drewnianymi sztućcami. Po zakończeniu wszystkich biegów wraz z wolontariuszami ruszy akcja czyste Mazury "Trash-challenge", która stała się bardzo popularna w social mediach. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.