"Formuła 1. Jazda o życie". Netflix chce w serialu Roberta Kubicę. Kiedy premiera?

Robert Kubica to jedyny Polak, który rywalizuje w Formule 1. Po wypadku z 2011 roku prawie nikt nie dawał mu szans na powrót do ścigania się. Netflix chce pokazać niezwykłą historię Polaka w kolejnym sezonie "Formuła 1. Jazda o życie".
Zobacz wideo

Historia Roberta Kubicy to gotowy scenariusz na film dokumentalny. Polak jest jedynym kierowcą występującym w Formule 1. Jego kariera nie zawsze była usłana różami. Wszyscy doskonale pamiętamy rok 2011, kiedy to Kubica doznał wypadku, w którym niemalże stracił prawą dłoń. W tamtym okresie chyba nikt nie przypuszczał, że za kilka lat ponownie będzie się ścigał. A jednak. 

Netflix na początku marca 2019 roku wypuścił serial "Formuła1. Jazda o życie". Produkcja to 10 odcinków. W każdym widzimy historię innego kierowcy, ale również bohaterami serialu jest cały zespół, krewni, czy współpracownicy. Z nieoficjalnych informacji opublikowanych dziś na portalu wirtualnemedia.pl dowiadujemy się, że drugi sezon ma zostać poświęcony właśnie Robertowi Kubicy. 

Jego historia jest nie tylko bardzo inspirująca, ale pokazuje, że kiedy czegoś naprawdę mocno pragniesz, to możesz to osiągnąć przez ciężką pracę i determinację. 

Robert Kubica w 2019 roku ściga się dla brytyjskiego teamu Williams. Przed wypadkiem należał do BMW Sauber (lata 2006-2009), a w latach 2010-2011 był kierowcą w teamie Renault. 

W 2018 roku plotkowano o tym, że Robert Kubica rzeczywiście może pojawić się w produkcji Netflixa. Dlaczego? Dziennikarz Eleven Sports na swoim twitterze pokazał, jak podczas testów na torze w Abu Zabi ekipa Netflixa podążała krok w krok za polskim kierowcą. 

Na razie nie mamy oficjalnego potwierdzenia, że Robert Kubica pojawiła się w serialu "Formuła 1. Jazda o życie", ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak. Tym samym nie wiemy, kiedy mogłaby się odbyć oficjalną premiera drugiego sezonu produkcji o Formule 1, ale znając platformę Netflix, może się to wydarzyć jeszcze w tym roku. 

 

To już kolejny raz, kiedy Netflix decyduje się na produkcję ze sportowcami w roli głównej. Obecnie na platformie możecie zobaczyć takie filmy i dokumenty związane ze sportem jak: 

  • "Zły chłopiec" - historia Conora McGregora, irlandzkiego mistrza MMA
  • "K Benzema"  - dokument o francuskim piłkarzu
  • "Antoine Griezmann: Historia Legendy" - historia piłkarza, który został mistrzem świata 
  • "Panie przodem" - historia łuczniczki, która w wieku 18 lat została najlepszą na świecie 
  • "Ikar" - historia dopingu w kolarstwie, w którą zamieszany był rosyjski naukowiec

I wiele, wiele innych. 

ZOBACZ TEŻ: Cristiano Ronaldo Junior już jest jak tata. Przez 45 minut strzelił 7 goli

ZOBACZ TEŻ: Robert Lewandowski pochwalił się imponującą muskulaturą. KSW komentuje

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.