Kamil Grosicki o swojej grze: "Dobre występy nie są związane z żadną dietą"

Kamil Grosicki od dłuższego czasu prezentuje świetną formę w Hull City. Czy przełoży się to na taką samą grę dla reprezentacji Polski? - Jestem skrzydłowym, czyli przede wszystkim powinienem dostarczać piłkę napastnikom. I te podania ode mnie dostaną - mówił w rozmowie z Przeglądem Sportowym.
Zobacz wideo

Kamil Grosicki przez ostatnie kilka miesięcy prezentuje naprawdę świetną formę na boisku. Okazuje się, że piłkarz zawdzięcza to nie zmianom dietetycznym - jak mogłoby się wydawać - a mentalnym. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Grosicki mówi, że kiedy grał we Francji to zmienił swoje podejście do tego i wcale nie wyszedł na tym dobrze. 

- Moje liczby mnie cieszą, one zawsze mnie nakręcały i miały dobry wpływ na formę. Teraz chciałbym przełamać się w reprezentacji. Dobre występy nie są związane z żadną dietą. W tej kwestii nie kombinuję. Chcę się napić coli, to piję. Kiedy we Francji grałem w Rennes zmieniłem swoje podejście i nie wyszedłem na tym dobrze. Znam swój organizm na tyle, że wiem, kiedy coś mi służy, a kiedy nie. W ostatnich miesiącach po prostu uporządkowałem głowę [...] - mówi Przeglądowi Sportowemu. 

 

Z tego możemy wnioskować, że w odróżnieniu od Roberta Lewandowskiego, Kamil Grosicki nie przestrzega restrykcyjnych zasad odżywiania, czy tym bardziej nie jest na żadnej diecie. Z kolei jego żona Dominika Grosicka jest fanką zdrowego odżywiania. Na jej Instagramie nie brakuje relacji, na których widać jak wygląda jej jadłospis. Oczywiście królują tam produkty zdrowe, często od Anny Lewandowskiej, ale kiedyś Dominika powiedziała nam, że oczywiście w jej domu są również takie typowo polskie dania, jak chociażby gołąbki. 

Eliminacje Euro 2020: Austria - Polska 21 marca 2019 r. godz. 20:45

Kibice reprezentacji Polski z pewnością nie mogą doczekać się dzisiejszego meczu Austria-Polska, który będzie pierwszym dla reprezentacji Polski w walce o Euro 2020. Biorąc pod uwagę ogólną dyspozycję poszczególnych jednostek możemy mieć wielkie nadzieje, że w odróżnieniu od mundialu, tu nam się teraz uda. Wielu polskich piłkarzy takich jak Krzysztof Piątek, Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski, czy Kamil Grosicki, w swoich klubach pokazują naprawdę doskonałą dyspozycję. Jak będzie dziś? Tutaj możemy tylko gdybać, ale wszystko okaże się już dziś o 20:45 podczas transmisji meczu Austria-Polska. 

Transmisja na antenie TVP1,TVP Sport i Polsacie Sport. Studio przedmeczowe w Polsacie Sport rozpocznie się o godz. 18, w TVP Sport o 19.15, a w TVP 1 o godz. 20.30.

Więcej o:
Copyright © Agora SA