Aktor "Gry o Tron" Hafthor Bjornsson pobił rekord świata w martwym ciągu

Część fanów serialu 'Gra o Tron' może być zdziwiona, ale jeden z aktorów tej produkcji - Hafthor Bjoernsson - pobił właśnie swój własny rekord podczas zawodów Arnold Strongman Classic 2019.
Zobacz wideo

Gwiazdor "Gry o tron" w marcu 2018 roku pobił rekord świata w martwym ciągu podczas zawodów Arnold Strongman Classic 2018. Uniósł wówczas 472 kg, a dwa miesiące później został najsilniejszym człowiekiem na świecie, wygrywając zawody 'Worls's Strongest Man'. Teraz Hafthor Bjornsson pobił swój własny rekord. Podczas rywalizacji, w martwym ciągu podniósł 474 kg, tym samym o dwa kilogramy poprawił swój własny wynik z ubiegłego roku.

 

Kim jest Hafthor Bjornsson - najsilniejszy człowiek świata?

Hafthor Bjoernsson jest islandzki strongman oraz aktor. Jest on obecnie najsilniejszym człowiekiem na świecie.

Urodził się w Reykjaviku na Islandii, a karierę sportową rozpoczął w 2004 roku grając w koszykówkę w drużynie Division I Breioablik. W 2005 roku przeniósł się do FSu, a rok później przeniósł się na stronę KR w Premier League. Następnie powrócił do FSu w 2007 roku i pomógł FSu awansować z Division I do Premier Ligi. Z powodu nawracających kontuzji kostki jego kariera została przerwana w 2008 roku, co stało się impulsem do rozpoczęcia kariery jako strongman.

Już w 2010 roku, Hafthor Bjoernsson sięgnął po tytuł najsilniejszego człowieka w Islandii. W 2014 został najsilniejszym człowiekiem w Europie, co powtórzył w 2015, 2017 i 2018 roku. Zdobył także srebro na Arnold Strongman Classic w 2017, a w 2018 i 2019 roku podczas Arnold Strongman Classic sięgnął po złoto. W 2011 roku, podczas pierwszej próby zostania najsilniejszym człowiekiem świata, zajął szóste miejsce. Zanim został mistrzem w 2018 roku, zdobył trzy brązowe oraz trzy srebrne medale w swoich kolejnych sześciu próbach. 

Hafthor Bjornsson - aktor 'Gry o Tron'

Gregor "The Mountain" Clegane - to właśnie ta rola przyniosła Islandczykowi popularność na całym świecie. Hafthor Bjornssonor wcielał się w nią aż do czwartego sezonu 'Gry o Tron' - serialu produkowanego przez stację HBO.

Wiedzieliście, że aktor oprócz pracy na planie spełnia się także w sporcie?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.