Sydney Leroux Dwyer gra w piłkę nożną w 6 miesiącu ciąży. Czy to bezpieczne?

Mistrzyni IO Sydney Leroux Dwyer mimo zaawansowanej ciąży, nadal gra w piłkę nożną. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych rozpoczęła właśnie przygotowania do nowego sezonu, a zdjęciami z treningu podzieliła się na swoich social mediach.
Zobacz wideo

28-letnia piłkarka Sydney Leroux Dwyer jest jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych gwiazd amerykańskiej piłki nożnej. Na swoim koncie, wraz z reprezentacją USA, ma w sumie 77 spotkań i 35 zdobytych bramek. Na koncie ma także mistrzostwo olimpijskie, które osiągnęła w 2012 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie, oraz złoty medal mistrzostw świata z 2015 roku.

Sydney Leroux Dwyer trenuje z drużyną w 6 miesiącu ciąży

Obecnie zrobiło się głośno o Sydney Leroux-Dwyer nie ze względu na szczególne osiągnięcie sportowe, a zdjęcia, które umieściła ostatnio w internecie. Sydney rozpoczęła właśnie przedsezonowe treningi wraz ze swoją drużyną Orlando Pride i właśnie z tej okazji opublikowała fotografię. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że sportsmenka jest obecnie w szóstym miesiącu ciąży.

Nigdy bym nie pomyślała, że zacznę przygotowania będąc w szóstym miesiącu ciąży, ale jesteśmy tu - napisała na Twitterze.

Sydney Leroux Dwyer ma już jedno dziecko. We wrześniu 2016 roku przyszedł na świat jej syn Cassius. Rok temu, piłkarka była w drugiej ciąży i niestety poroniła. Prawdopodobnie to właśnie ten fakt spowodował, że aktualny post piłkarki wzbudził aż tak ogromne kontrowersje.

Zamieszanie wokół zdjęć zrobiło się tak duże, że zawodniczka postanowiła wyjaśnić obserwatorom, na czym polegają jej obecne treningi:

To po prostu praca z piłką, żadnego kontaktu. Nie stawiam się w sytuacjach, w których mogę zostać trafiona. Nie biegam intensywnie i słucham mojego ciała. Wiem lepiej co z nim robić, niż ludzie piszący komentarze na Twitterze - napisała Sydney.

Jak widać mistrzyni IO doskonale wie, na co może sobie pozwolić, a czego powinna unikać będąc w tak zaawansowanej ciąży. Jednak trudno się dziwić powstałym kontrowersjom, w końcu ciężarnym kobietom odradza się uprawiania sportów, w których istnieje ryzyko uderzenia, takie jak koszykówka, siatkówka, piłka ręczna czy piłka nożna. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.