Cristiano Ronaldo podzielił się swoim sposobem na sześciopak. Co to za trening?

Cristiano Ronaldo to niewątpliwie jeden z najlepiej zbudowanych piłkarzy na świecie. Jego znakomita forma przekłada się nie tylko na wyniki na murawie, ale także bezpośrednio na zdrowie. Ostatnio CR7 zdradził, jaki trening pozwala mu jeszcze skuteczniej dbać o sześciopak.
Zobacz wideo

Cristiano Ronaldo - perfekcjonista od urodzenia

Cristiano Ronaldo to jeden z niewielu piłkarzy, który o swoją formę dba od najmłodszych lat. Krążą pogłoski, że już w młodości po kryjomu wymykał się na siłownię aby trenować wbrew różnym sprzeciwom. Jego niesamowicie uparte dążenie do perfekcji sprawiło, że Cristiano Ronaldo może pochwalić się chyba najlepszą sylwetką wśród piłkarzy na całym świecie. 

Jak trenuje Cristiano Ronaldo?

Oprócz treningów typowych dla piłkarza, które odbywają się na boisku i na siłowni, jednym z kluczowych treningów piłkarza jest pływanie. CR7 pływa codziennie przez przynajmniej 20 minut. Piłkarz ma w swojej posiadłości także maszynę NASA, dzięki której może biegać, wykonując trening cardio w stanie zmniejszonej grawitacji, jednocześnie nie obciążając przy tym swoich stawów. 

Jakiś czas temu na Instagramie pokazał, że korzysta również z technologii EMS, czyli elektrostymulacji mięśni. Są to ćwiczenia wykonywane z użyciem nowoczesnej technologii elektrostymulacji mięśniowej. Taki trening polega na podłączeniu osoby ćwiczącej do specjalnie skonstruowanego stroju lub pasa wyposażonego w elektrody, które pomagają mózgowi wysyłać impulsy do mięśni. Trening EMS buduje siłę, poprawia kondycję oraz spala tkankę tłuszczową znacznie szybciej niż tradycyjne ćwiczenia. 

Używam zaawansowanej technologii EMS jako uzupełnienie mojego codziennego treningu - napisał piłkarz na swoim Instagramie.
 

CR7 Crunch Fitness

Z miłości oraz pasji do dbania o ciało, Cristiano Ronaldo otworzył nawet swoją własną siłownię, która dostępna jest dla wszystkich:

"Lubię dbałość o wizerunek, ciało i zdrowie. Treningi mogą być też zabawą. Każdy może przyjść na moją siłownię niezależnie od wieku czy pracy, jaką wykonuje. Ceny biletów są niskie i myślę, że może to zmotywować ludzi do przychodzenia tutaj"- powiedział kiedyś napastnik Juventusu.
 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.