Wyjdź z czterech ścian

Marsz i jogging to proste sposoby na dbanie o zdrowie i samopoczucie. Sercu jest wszystko jedno gdzie ćwiczysz - na dworze, czy w fitness klubie, ale twój mózg nie jest już obojętny na otoczenie w jakim trenujesz.

Badania naukowe dowodzą, że osoby ćwiczące na świeżym powietrzu czują się po wysiłku mniej zestresowane, ich poziom złości i smutku spada bardziej, niż u osób trenujących w pomieszczeniach.

Siła przyrody Co ma tak pozytywny wpływ na nasze samopoczucie? Światło słoneczne, świeże powietrze czy zieleń? Nie wiadomo. Jedno jest pewne - trening pod gołym niebem pozwala osiągnąć więcej korzyści niż ten prowadzony w czterech ścianach, a wszyscy ćwiczący poza murami mają większe szanse na wytrwanie w regularnych ćwiczeniach!

Zielone wygrywa Aż 40-50% ludzi po zapisaniu się do fitness klubu kończy przygodę z ćwiczeniami po upływie niespełna roku. Jeśli i ty należysz do tej grupy, koniecznie spróbuj wysiłku na powietrzu. Zacznij od marszu lub joggingu. Masz ogród? Masz więc i prywatną siłownię - nawet nie trzeba dysponować hantlami, aby wzmocnić ciało, przyspieszyć metabolizm i czerpać inne korzyści z ćwiczeń siłowych. Postaraj się, aby treningi odbywały się wśród zieleni, bo ludzie często przebywający wśród roślin mają trzy razy więcej szans na prowadzenie aktywnego trybu życia i aż 40% więcej szans na uniknięcie nadwagi i otyłości.

Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.