Rekordów nie bije się co dzień

Perfekcjoniści nie mają łatwego życia. Nawet drobne potknięcia mogą ich wytrącać z równowagi i zniechęcać do dalszego działania. Zdajesz sobie sprawę z tego, że we wszystkim co robisz dążysz do doskonałości? Zrób więc pierwszy krok do tego, aby czerpać z życia więcej radości.

Odpocznij Nie można żyć samą pracą. Przepracowanie powoduje spadek kreatywności i produktywności. Uwierz, że aby zrobić dobrze to, co masz do zrobienia, musisz odpoczywać. Relaks pozwoli ci naładować fizyczne i psychiczne akumulatory i działać efektywniej.

Nie denerwuj się na rzeczy, na które nie masz wpływu. Żebyś nie wiadomo jak mocno się starał i co robił, pewnych spraw nie przyspieszysz. Gubienie 15 kg nadwagi musi trwać kilkanaście tygodni, a mechanik samochodowy potrzebuje czasu, aby naprawić skomplikowaną usterkę w twoim samochodzie. Zamiast irytować się na zbyt wolny postęp w sprawach na których ci zależy, przyjmij do wiadomości, że jesteś na najlepszej drodze do celu, a osiągnięcie go będzie tylko kwestią czasu. Pogódź się ze swoimi ograniczeniami Jesteś tylko człowiekiem, który ma prawo mieć lepsze i gorsze dni. Nie zawsze musisz dawać z siebie tyle samo. Ważne jest, aby we wszystko angażować się na tyle, na ile jesteś w stanie - w tej chwili, tego dnia. Żaden maratończyk nie liczy na to, że każdy maraton ukończy z identycznym czasem, czasem swojego rekordu życiowego. To nierealne. Ciesz się już teraz Zamiast świętować sukcesy, na które musisz czekać miesiącami, ciesz się każdym dniem. Wypad na weekend nie musi być nagrodą za dobrze wykonaną pracę, ale zwykłą przyjemnością, która należy się każdemu niezależnie od tego, jaki dystans pozostał mu jeszcze do celu.

Więcej o: