Gdy chandra atakuje

Kiedy wstajesz lewą nogą, masz wybór: albo do wieczora będziesz w złym humorze, albo postarasz się go poprawić. Twój nastrój zależy od ciebie!

Nie, nie namawiamy cię do sięgania po leki poprawiające samopoczucie. Chcemy jedynie podpowiedzieć, jak w naturalny sposób pozbyć się chandry. Spróbuj koniecznie. Ostatecznie do stracenia masz jedynie zły humor!

1. Jadaj często i lekko. To najlepszy sposób na utrzymanie stałego poziomu cukru we krwi, który zapobiega wahaniom nastroju. 2. Ogranicz spożycie cukrów prostych. Słodycze, białe pieczywo, słodzone napoje bardzo szybko dodają energii, ale na krótko. Przypływ sił szybko minie, a w jego miejsce pojawi się uczucie zmęczenia.

3. Do każdego posiłku włącz porcję białka. Dzięki temu na dłuższy czas pozostaniesz najedzony i zdolny do działania. 4. Jedz produkty bogate w kwasy Omega-3 (np.: tłuste morskie ryby, oliwa z oliwek). Naukowcy twierdzą, że to dobry sposób na walkę z depresją i kiepskim samopoczuciem. 5. Zadbaj o to, żeby w twoim menu nie zabrakło witaminy B12 i kwasu foliowego. Właśnie te substancje stymulują organizm do produkcji serotoniny - neurotransmitera, który pomaga utrzymać dobry nastrój.

6. Ruszaj się. Trenuj w fitness klubie, spaceruj z psem, szalej na spacerach z dziećmi, bo każdy wysiłek fizyczny znakomicie poprawia humor. 7. Śpij dobrze. Kładź się spać zawsze o tej samej porze i śpij nie mniej niż 7-9 godzin. Wyspani mają lepszy nastrój! 8. Wyjdź na chwilę na świeże powietrze i pooddychaj głęboko. Ciepły dotyk słońca na twarzy, albo szczypiący w policzki dotyk mrozu szybko odświeżają umysł i nastrajają bardziej pozytywnie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA