Mężczyzna mężczyźnie nierówny

Sieć Discovery przeprowadziła ankietę wśród 12 tysięcy Europejczyków, w tym Polaków, w wieku 25-39 lat i zaklasyfikowała ich do 3 grup. Jak w tych badaniach wypadli nasi rodacy?

Dwóch na pięciu Polaków reprezentuje typ nowoczesny . Są to mężczyźni potrafiący i niewstydzący się gotować i prać. Lubią poświęcać czas rodzinie, chcą wychowywać dzieci. Bardziej "nowocześni" od Polaków są jedynie Skandynawowie oraz Francuzi, bo aż prawie połowa mężczyzn z tych krajów zalicza się do tej grupy.

25 proc. Polaków zostało zaklasyfikowanych do grupy żywiciel pod presją . Panowie ci mają tradycyjne podejście do partnerstwa i rodzicielstwa, czują się odpowiedzialni za swoją rodzinę i starają się zapewnić jej jak najlepsze warunki materialne.

Najrzadziej spotykanym w Polsce typem mężczyzny (16 proc.) jest pan, którego poglądy zawierają się w haśle wszystko o mnie . To ludzie skupiający się na sobie, dla których praca jest ważna, ale nie najważniejsza. Z równym zaangażowaniem dbają o to, by mieć czas na ulubione przyjemności. Rekordzistami wśród egoistów są Niemcy - aż 48 proc. panów zza naszej zachodniej granicy zaklasyfikowało się do tej grupy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.