Jakie mogą być postanowienia noworoczne? Niektóre dotyczą figury, inne planów zawodowych. Jak je sformułować?

Jak ułożyć postanowienia noworoczne na nadchodzące 12 miesiący. To nie jest łatwa sprawa, biorąc pod uwagę fakt, że chcemy, aby wszystkie się zrealizowały. Jak je sobie przedstawić?

Jakie mogą być postanowienia noworoczne? To tylko od nas zależy, czego w tym roku pragniemy się pozbyć lub co wreszcie wprowadzić do swojego życia. Nowy rok to zupełnie nowe możliwości. Często zadajemy sobie pytanie, jak wykorzystać zbliżającą się szansę. Większość z rzeczy, na które narzekamy, bardzo łatwo jest naprawić. Wystarczy, że odpowiednio przedstawimy sobie postanowienia noworoczne, a będą miały szansę się one spełnić. 

Jakie można mieć postanowienia noworoczne? 

Postanowienia noworoczne mogą dotyczyć na przykład sposobu odżywiania się. Pragniemy ograniczyć ilość spożywanych kalorii, a może zależy nam na tym, by wreszcie nieco przytyć? Te rady będą nam zatem bardzo pomocne: 

1. Jedz mniej fast foodów - to przez nie przybierasz na wadze, a Twoje marzenia o kupnie rozmiar w rozmiarze mniejszych jeszcze bardziej się oddalają. 

2. Nie oglądaj telewizji - zazwyczaj wtedy sięgasz po niezdrowe przekąski i tylko dodatkowo napychasz swój żołądek, zazwyczaj na noc. 

3. Więcej się ruszaj - wprowadź do swojej codziennej rutyny nieco więcej sportu. Możesz więcej spacerować, chodzić na basen albo na siłownię. Wystarczy, że zmobilizujesz się i zrobisz pierwszy krok. Potem poczujesz bakcyla! 

Jak dotrzymać postanowień noworocznych?

Dotrzymanie postanowień noworocznych zazwyczaj przysparza wielu problemów. Pragniemy ten nieprzyjemny momencie przesunąć jak najbardziej w czasie, jednak powinniśmy pamiętać o tym, że początek stycznia wypada jedynie raz w roku. Jak więc zmobilizować się i rozpocząć nowy rok od spełnionych marzeń? 

Postanowienia noworoczne przede wszystkim warto spisać na kartce i mieć ją powieszoną w widocznym miejscu. Będzie to ewidentna motywacja i inspiracja do podjęcia zmian. W ten sposób będziemy czuli, że nie możemy zawieźć własnych marzeń i podejdziemy po kolei do realizacji planu. 

Zaprojektuj sobie siebie w nowym wydaniu. Możesz w ciągu dnia poświęcić 15 minut na wyobrażenie sobie siebie w wersji z marzeń. Nie palącą, jedzącą mniej słodyczy, chudszą lub w nowej pracy. Wszystko zależy od Ciebie. Najważniejsze jest zaprojektowanie swoich celów i podążanie do nich. Najlepiej jest to robić za pomocą metody małych kroczków. To dzięki niej tak szybko się nie zniechęcimy, a widząc pierwsze efekty będziemy w stanie podążać po kolejne, aż do mety. 

Pokaż, że masz postanowienia noworoczne. Możesz to zrobić przy pomocy własnej strony internetowej albo poprzez fanpage na Facebooku. Otwarte mówienie o swoich planach i marzeniach to krok do sukcesu. Warto dzielić się nimi z innymi, ponieważ to właśnie wsparcie innych osób i poniekąd ich znanie jest w stanie motywować nas do dalszego wysiłku. Wszyscy wiemy, że chodzi o nasze własne szczęście, jednak bez dobrego słowa ze strony bliskich, nie jest to takie proste. 

Postanowienia noworoczne na rok 2020 mogą stać się więc faktem! Wystarczy odpowiednie ich sformułowanie i wszystko może okazać się rzeczywistością już w lutym lub marcu. Powodzenia! 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.