Jak nie przytyć w święta? Poznaj sprawdzone triki, które pomogą ci nie przybrać na wadze w czasie świąt

Wielu z nas zadaje sobie pytanie, jak nie przytyć w święta. Choć zależy nam na tym, by zachować wymarzoną wagę, to jednak podczas świąt Bożego Narodzenia możemy ulec licznym pokusom żywieniowym. Co zrobić, by nie nabrać dodatkowych kilogramów?

Jak nie przytyć w święta Bożego Narodzenia? Na stole wigilijnym znajdziemy wiele czekających na nas pokus. Jak im nie ulec? Jednej i skutecznej rady na to nie ma, ale warto jednak zachować zdrowy umiar i pamiętać o tym, że dodatkowe kalorie szybko przemienią się w dodatkowe kilogramy. 

Dodatkowe kilogramy po świętach

Podczas świąt Bożego Narodzenia łatwo można zgromadzić dodatkowe kilogramy. Na szczęście nie jest to konieczne, wystarczy stosować kilka sprawdzonych metod.

1. Pij dużo wody. To podstawa. Dzienna zalecana porcja wody do wypicia to 2 litry. W czasie świąt warto jednak pić więcej, by organizm miał szansę dobrze wszystko strawić. Im więcej wody wypijemy, tym mamy większą szansę oczyścić organizm. 

2. Na pewno należy zrezygnować z węglowodanów i to właśnie po świętach. Jeśli zrobimy to wcześniej, organizm może poczuć niedosyt i zacznie potrzebować więcej jedzenia. 

3. Należy jeść regularnie i mniejsze porcje. Na talerzu powinny znaleźć się dietetyczne produkty, typu warzywa, owoce. Głód powinno się zaspokoić w 70 proc. tak, by nie czuć się przesadnie najedzonym. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.